Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-11 14:15
nc / KAI

Tarnów: w diecezji tarnowskiej zawieszone zostały bierzmowania

W związku z zagrożeniem powodowanym przez koronawirus oraz podjętymi decyzjami władz państwowych, w diecezji tarnowskiej zawieszone zostają bierzmowania.

Autor/źródło: (C)episkopat.pl, (C)episkopat.pl, licencja: Jak album

Od jutra, uroczystości, podczas których młodzi przyjmowali sakrament bierzmowania nie odbędą się i tak będzie aż do odwołania. - Ponadto nie będą organizowane rekolekcje szkolne oraz wszelkiego rodzaju spotkania rejonowe czy dekanalne - informuje ks. Robert Kantor, kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Wczoraj natomiast zdecydowano, że nie będzie dwóch dużych spotkań dla młodzieży. – Zdecydowaliśmy, że nie odwołujemy, ale przenosimy na późniejszy termin spotkanie dla animatorów „Pełne zanurzenie”. Natomiast obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową będą przeżywane w parafiach, a nie w Tarnowie – mówi ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

eb / Tarnów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-11 12:41:47
miniaturka

Dzień postu i modlitwy za chorych w Rzymie

W Bazylice św. Piotra od godz. 12:00 modlono się za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny o oddalenie koronawirusa.
2020-03-11 13:43:25
miniaturka

Odwołano zebranie Konferencji Episkopatu Polski

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polsce, abp Stanisław Gądecki, przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało się odbyć w dniach 12-13 marca, na późniejszy termin. 12 marca odbędzie się w Warszawie zebranie Rady Stałej KEP.
2020-03-11 13:56:37
miniaturka

Papież do Polaków: Niech nabożeństwa wielkopostne pozwolą wam zrozumieć krzyż

Podczas dzisiejszej audiencji środowej, papież Franciszek skierował słowo do Polaków. Zwrócił naszą uwagę na krzyż i zachęcił, aby dostrzec dobre owoce tego doświadczenia.
2020-03-11 14:22:42
miniaturka

Rzecznik archidiecezji lubelskiej: nie narażajmy siebie i innych

– Jeśli zadziałamy wspólnie i solidarnie, na pewno poradzimy sobie z wyzwaniem. Większą miłością chrześcijańską wykażemy się wtedy, gdy podczas choroby pozostaniemy w domu – powiedział, rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz, podczas briefingu prasowego.
2020-03-11 14:47:28
miniaturka

Kraków: otwarto procesy beatyfikacyjne Emilii i Karola Wojtyłów

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesów beatyfikacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły - seniora, rodziców św. Jana Pawła II.
2020-03-11 15:52:03
miniaturka

Kuria toruńska: z powodu koronawirusa zawieszone rekolekcje szkolne

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa biskup toruński Wiesław Śmigiel zawiesił w Diecezji Toruńskiej przeprowadzanie rekolekcji szkolnych na czas trwania kwarantanny.