Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-12-19 12:15
S. Zielińska / KAI

Tarnów: Podczas Pasterki można pomóc samotnym matkom

Siedem kobiet i siedmioro dzieci znalazło w tym roku pomoc w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. To dzieło prowadzone przez Kościół tarnowski.

Autor/źródło: Photogenica.pl, Kablonk

Dom Samotnej Matki przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie pomaga kobietom ciężarnym, które są w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą liczyć na pomoc rodziny. Samotnymi matkami opiekują się siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego.

Składka na utrzymanie placówki będzie zbierana w kościołach w Wigilię podczas Pasterki.

„Zasadniczo raz w miesiącu przychodzi do nas kobieta w ciąży, która prosi o pomoc. Jest też dużo telefonów. Niektórym wystarczy rozmowa, wsparcie duchowe” – mówi dyrektor siostra Monika Ostaszewska.

Każda historia jest inna. „Kobiety nie mają gdzie mieszkać, niektóre są bezradne i nie wiedzą jak podjąć trud macierzyństwa. Nie mogą też liczyć na pomoc swoich partnerów, czy nawet męża, zdarza się też przemoc” – opowiada siostra Monika.

Placówkę od 1983 roku prowadzi diecezja tarnowska. Kobiety, które znajdują schronienie w Domu Samotnej Matki, uczą się opieki nad dzieckiem i m.in. gotowania czy prowadzenia gospodarstwa domowego. Ponieważ niektóre kończą naukę, mogą równolegle chodzić do szkoły, a siostry w tym czasie opiekują się dziećmi.

Pilną potrzebą placówki jest remont pralni. Pieniądze na utrzymanie Domu Samotnej Matki zbierane są podczas Pasterki we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej i tworzą Fundusz Obrony Życia. Są one przeznaczane m.in. na opłaty za prąd, wodę, gaz i wyżywienie.

Przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie mile widziani są indywidualni ofiarodawcy, którzy będą mogli przekazać pieluchy jednorazowe oraz kosmetyki do pielęgnacji małych dzieci.

eb / Tarnów


Podziel się tym materiałem z innymi: