Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-28 17:45
S. Zielińska / KAI

Tarnów: duże zainteresowanie dniem otwartym w Wyższym Seminarium Duchownym

Aż 650 chłopców uczestniczyło w dniu otwartym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. To najwyższa frekwencja od kilku lat. Była to okazja, by zwiedzić gmach uczelni i porozmawiać z klerykami.

Autor/źródło: Katarzyna Kędzierska - magisart.pl

Z całej diecezji do Tarnowa przyjechali chłopcy ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Towarzyszyli im kapłani, którzy opiekują się m.in. Liturgiczną Służbą Ołtarza. Dla niektórych młodych ludzi był to już kolejny przyjazd. 

„Bardzo nam się podoba. Myślę, że będzie więcej kleryków może za kilka lat, kiedy wejdą nowe roczniki. Ja myślę o powołaniu, ale jeszcze nie jestem pewien” – mówi jeden z chłopców. Inni uczestnicy podkreślają, że podczas dnia otwartego można wiele zobaczyć. „Jest tutaj dużo kaplic. Ciekawi mnie życie kleryków, jak się przygotowują do kapłaństwa” – dodają kolejni.

Może niektórzy będą chcieli tutaj wrócić i rozpocząć formację – taką nadzieję ma rektor ks. Andrzej Michalik.

„Wielu naszych alumnów było wcześniej na dniach otwartych. Takie spotkania dodają odwagi do podjęcia decyzji o wstąpieniu do seminarium” – podkreśla.

Dzień otwarty to wspólna modlitwa podczas adoracji i Mszy św. w intencji powołań – dodaje ojciec duchowny w seminarium ks. Tomasz Rąpała.

„W szczególny sposób modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Romana Sitki, byłego rektora seminarium, męczennika, który zginął w Auschwitz” – dodaje. Na tę uroczystość udało się także pożyczyć kielich, którego ks. Sitko używał podczas Mszy św.

Ponadto alumni przygotowali spektakl o św. Stanisławie Kostce, prezentacje grup działających w seminarium i na koniec mecz piłki nożnej.

W tarnowskim seminarium do kapłaństwa przygotowuje się ponad 130 alumnów.

eb / Tarnów


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Tarnów, Wyższe Seminarium Duchowne, dni otwarte, bł. ks. Roman Sitko, ks. Andrzej Michalik