Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-26 10:50
Piotr Michalczyk

TAM, GDZIE MIESZKA BÓG. Film z udziałem papieża Franciszka

O tym filmie mówiono i pisano na całym świecie. Już teraz możemy go zobaczyć na nośniku DVD w Kolekcji Ludzie Boga, pod numerem 78.

TAM, GDZIE MIESZKA BÓG. KOLEKCJA LUDZIE BOGA NR 78
Autor/źródło: materiały wydawcy kolekcji

TAM, GDZIE MIESZKA BÓG. KOLEKCJA LUDZIE BOGA

Światowa premiera owego filmu oczywiście odbyła się w Watykanie. Czemu? Zapewne jeden z aktorów nie musiał przygotowywać się do swojej roli. W zasadzie, nie musiał jej odgrywać, zrobił to od serca, dla Boga oraz tych, którzy Boga wciąż szukają. News o papieżu Franciszku i jego roli w filmie fabularnym publikowały wszystkie media od świeckich po katolickie na całym świecie. Zapewne, Bóg na tę myśl już się bardzo ucieszył. My cieszymy się również z Nim, myśl, że Bóg jest w naszej całej KOLEKCJI. W zasadzie to Boża kolekcja filmowa, Jego głównych bohaterów, którzy zawsze o Nim świadectwo dawali widząc Boga w drugim człowieku. Niech każdy z nas, na swój sposób pokazuje swoim bliskim miejsca, gdzie mieszka Bóg, by zamieszkał na zawsze w nas. 

Przed premierą kinową w Polsce,  która miała miejsce w dniu 20 kwietnia 2018 roku, wielkoformatowe bilbordy, plakaty, które pojawiały się w naszych miastach, śmiem twierdzić, że były Bożym planem, który zaczął się od pomysłodawców filmu i nie kończy się na nas, jego odbiorcach. Film, kierowany jest do dzieci, ale czy tylko? Papież Franciszek zachęca nas do czytania Biblii, modlitwy oraz nieustannego kontaktu z Bogiem, w codziennych rozmowach z Jezusem, uczestniczeniem we Mszach Świętych.

O filmie:

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku Na szlaku przeżywają wiele przygód, ale przede wszystkim zaczynają rozumieć, że dzięki bożej pomocy pokonają nawet największe przeciwności.  Obraz powstał dzięki współpracy światowej sławy psycholog Gracieli Rodriguez oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, którzy za główny cel postawili sobie, aby we współczesny sposób przekazać biblijną naukę o nadziei, wierze i odwadze.  Film wyprodukowano w Argentynie - kraju, z którego pochodzi papież. To pierwszym film kinowy z osobistym udziałem papieża Franciszka.

Nieocenionym walorem filmu są materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów w oparciu o fabułę filmu. Propozycje lekcji znajdują się w materiałach dodatkowych menu płyty DVD, zachęcamy do ich pobrania z nośnika. To kolejna wyprawa w poszukiwaniu Boga przy poprowadzeniu lekcji, nie tylko religii. Zachęcamy gorąco! Książkę wprowadzającą w katechezę o życiu, rodzinie, Kościele i sakramentach przygotowała pisarka -Małgorzata Nawrocka, autorka wielu książek dla dzieci oraz ks. Andrzej Mulka, założyciel i dyrektor Wydawnictwa Promyczek Dobra.

CZYTAJMY, ROZMAWIAJMY, OGLĄDAJMY

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy