Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-22 09:36
nc / VN EN

Tajlandia: Rozpoczęło się spotkanie międzyreligijne

Papież przemawia do liderów wyznań chrześcijańskich oraz innych religii. Trwa transmisja. Spotkanie odbywa się w budynku Uniwersytetu Chulalongkorna w stolicy Tajlandii - Bangkoku.

Autor/źródło: Vatican News/youtube.com

Papież został przywitany przez władze uczelni i otrzymał powitalny podarunek w postaci unikalnych książek. Warto dodać, że już wczoraj przebywał na terenie uniwersyteckim, bowiem stadion narodowy jest własnością uniwersytetu. Dziś jednak spotyka się osobiście ze społecznością akademicką.

Spotkanie jednak ma charakter religijny. Papież został przed chwilą poproszony, aby podzielić się swoimi refleksjami oraz mądrością. Aktualnie trwa przemówienie papieskie. Papież mówi po hiszpańsku.

Tajlandia jest krajem zróżnicowanym religijnie. W 67 mln kraju przeważa buddyzm (95%). Drugie miejsce zajmuje islam (4%). Następnie chrześcijaństwo - 1%, z czego połowę stanowią protestanci, a połowę katolicy.

Uniwersytet, na którym odbywa się spotkanie, powstał w 1917 r. i nosi imię króla Chulalongkorna (Rama V).

Transmisja - angielski
Transmisja - hiszpański

Źródło: Vatican News / YT

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-22 08:25:45
miniaturka
play

Migawki z pierwszego dnia papieskej wizyty w Tajlandii

Nie zdążyłeś obejrzeć transmisji z pierwszego dnia wizyty papieskiej w Tajlandii? Zapraszamy do obejrzenia migawek!
2019-11-22 09:15:06
miniaturka
play

Papież w Tajlandii: iść do sióstr i braci, aby przyprowadzić ich do Jezusa w Eucharystii

Bóg Ojciec chce z nas stworzyć jedną rodzinę. Czyni to przez dar pojednania, który przyniósł Jezus. Jesteśmy wezwani, aby przyjąć ten dar i zanieść go drugim, tak aby i oni mogli przystąpić do Pana i przyjąć Go w Eucharystii - mówił Franciszek w homilii.
2019-11-22 09:27:24
miniaturka

Papież do biskupów: podążajcie śladami pierwszej miłości

- Oby Dobra Nowina mogła być rozlewana jako balsam i woń na tym wspaniałym i wielkim kontynencie - tymi słowami Papież zwrócił się do biskupów tajskich oraz członków Federacji Konferencji Biskupów Azji, zrzeszającej hierarchów z 19 krajów.
2019-11-22 09:48:26
miniaturka

Fundacja Świętego Józefa

Fundacja Świętego Józefa ma być dziełem pomocy i wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie w dzieciństwie lub młodości we wspólnocie Kościoła. Fundacja będzie finansowana przez wszystkie diecezje, proporcjonalnie do liczby duchownych. Biskupi mają nadzieję, że rozpocznie działalność z początkiem przyszłego roku.
2019-11-22 10:06:38
miniaturka

Ewangelizacja Tajów przez dialog życia

Ewangelizacja w Tajlandii jest bardzo trudna ponieważ dla mieszkańców tego kraju buddyzm to coś więcej niż religia, wyznacza tożsamość narodową.
2019-11-22 10:25:35
miniaturka

Papież: przeciwstawić się seksturystyce

Bangkok bywa nazywany piekłem kobiet - tysiące kobiet i dzieci są tam zmuszane do prostytucji. Papież Franciszek otwarcie mówi o tym złu. Za jego słowa podziękowała siostra Paula Phonprasertruksa, sekretarz tajlandzkiego oddziału organizacji Talitha Kum.