Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-09 14:24
ek / Diecezja Opolska

"TAJEMNICA" kleryków

Klerycy WMSD w Opolu prezentują oryginalną serię filmików TAJEMNICA, w których goszczą nieprzeciętnych Księży. Na prośbę kleryków dzielą się oni TAJEMNICĄ swojego powołania do kapłaństwa i powołania już w kapłaństwie.

Serią tą klerycy chcą sprawić, by o pięknych historiach miłości Bożej mogli usłyszeć nie tylko oni sami podczas spotkań z tymi księżmi, ale także Ci, którzy być może w przestrzeni Internetu szukają odpowiedzi na głęboko schowane w sercu pytanie o swoje powołanie, o swój wybór drogi życia. Jednak, bogactwo tych indywidualnych prób nieustannego wyciągania Bożej ręki do człowieka sprawia, że zdecydowanie warto, by każdy z nas ich wysłuchał.

Do tej pory mogliśmy wsłuchać się w historię "powołania w powołaniu" wicerektora WMSD i byłego duszpasterza Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre, ks. Grzegorza Ciuły; dowiedzieć się jak Pan Bóg spełnia najskrytsze i czasem nienazwane marzenia z dzieciństwa duszpasterza młodzieży diecezji opolskiej, ks. Łukasza Kniecia, a także doświadczyć jak powołanie realizuje się wśród najbardziej potrzebujących w życiu ks. Józefa Krawca, kapelana więziennego i założyciela Barki, Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej. Już w najbliższą niedzielę opublikowany zostanie odcinek, w którym swoją historią podzieli się ks. Joachim Waloszek, wieloletni rektor seminarium, a obecnie - jak sam o sobie skromnie mówi - "Pan od muzyki". Seria przewiduje 5 odcinków i zakończy się z momentem końca roku akademickiego, a kto będzie bohaterem następnego owiane jest jeszcze tajemnicą.

Każdy z filmików jest dostępny z napisami w języku polskim, angielskim i niemieckim i można jest zobaczyć na kanale WMSD Opole na YouTube.

Strona internetowa projektu: www.seminarium.opole.pl/tajemnica

Warto polubić profil na Facebooku: www.facebook.com/WMSDOpole

Kanał na YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCg43_aVWYZMXdZTD39Dx6Xg

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-09 12:48:24
miniaturka

Odpust Wniebowzięcia NMP 2018 w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 12 - 19 sierpnia 2018 r. odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej Odpust Wniebowzięcia NMP.
2018-07-09 13:29:43
miniaturka

Abp Stankiewicz: wizyta Franciszka nadzieją na duchowe przebudzenie Łotwy

Ojciec Święty odwiedzi 24 września Rygę i maryjne sanktuarium narodowe w Agłonie. Metropolita Rygi w rozmowie z KAI mówi m.in. o emigracji, relacjach ekumenicznych i narodowościowych oraz wyzwaniach stojących przed Kościołem i społeczeństwem na Łotwie.
2018-07-09 13:52:07
miniaturka
play

AmaDeum 2018: "Zrozum człowieku, jak wiele znaczysz"

Kolonie AmaDeum to turnus rehabilitacyjny gdzie opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawują klerycy, pomagają im też wolontariusze. Wszyscy postanowili poświęcić te dwa tygodnie ze swoich wakacji właśnie na te niezwykłe kolonie.
2018-07-09 14:54:06
miniaturka

Szantażowanie Afryki: pomoc materialna za legalizację aborcji

Kościół na Wybrzeżu Kości Słoniowej daje zdecydowany odpór próbom zalegalizowania w tym kraju aborcji. „W imię globalizacji promuje się kulturę śmierci, tak jakby Afryka miała za mało już własnych cierpień” – podkreślają tamtejsi biskupi.
2018-07-09 15:14:49
miniaturka

11 lipca – konferencja prasowa „Polska Pielgrzymuje”

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prowincja Warszawska Zakonu oraz Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają na konferencję prasową „Polska Pielgrzymuje”.
2018-07-09 15:22:56
miniaturka

Papież modli się za ofiary powodzi w Japonii

Ojciec Święty modli się za ofiary kataklizmu, jaki dotknął Japonię. Padające tam od kilku dni ulewne deszcze doprowadziły do powodzi i obsunięć ziemi.