Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "opozycja"
2021-04-21 09:27

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelę ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. To właśnie dzięki ich trudowi, ich walce my dziś możemy cieszyć się wolnością – powiedział prezydent podczas uroczystości.
2021-03-17 15:45

Ks. Jan Sikorski o śp. J. Lityńskim: jego nawrócenie było głęboko przemyślane i szczere

Kiedy po wyjściu z internowania Janek się ukrywał, przyszedł do mnie ktoś z prośbą od niego. Chciał się wyspowiadać i przyjąć wielkanocną komunię. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nawrócenie Janka było głęboko przemyślane i szczere – powiedział ks. Jan Sikorski, wspominając Jana Lityńskiego.
2021-02-04 09:32

Od aborcji do eutanazji jest tylko jeden krok

W rozmowie z portalem wPolityce.pl mec. Marek Markiewicz skomentował reakcję opozycji na publikację wyroku TK. „Reakcja opozycji jest poniżej wagi zagadnienia, bo to jest bardzo poważny problem. Od aborcji do eutanazji jest tylko jeden krok, bo zasada jest dokładnie ta sama” – powiedział.
2021-01-28 14:02

Opozycja krzyczy o wojnie ideologicznej. Zapomina, że chodzi tu o życie dzieci?

Zarzuty o świadome wywołanie wojny ideologicznej i chęć przykrycia przez PiS porażki w walce z epidemią brzmią w ustach osób związanych z opozycją w związku z publikacją wyroku TK. Zdają się nie dostrzegać, że chodzi tu przede wszystkim o życie dzieci. Jak zareagowali na publikację wyroku?
2020-12-10 15:21

Rusza portal „Encyklopedia Solidarności”

10 grudnia zaprezentowano portal „Encyklopedia Solidarności”. Jest on częścią szerszego projektu dokumentacyjnego realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Jego celem jest przedstawianie historii ruchów opozycyjnych w PRL w latach 1976–1990.
2020-11-24 14:35

Działacze opozycji PRL w obronie kard. Gulbinowicza: Domagamy się dowodów

Działacze opozycji z czasów PRL wystosowali list w obronie kard. Henryka Gulbinowicza. „Domagamy się przedstawienia dowodów, opartych o jednoznaczne fakty, a nie domniemania czy pomówienia” – napisali.
2020-09-04 14:49

Lider białoruskiej opozycji: Nie pozwólcie, żebyśmy w naszej walce pozostali sami! (wywi

"Nie pozwólcie, żebyśmy w naszej walce pozostali sami" - apeluje Aleksander Białacki, lider Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiosna" w Mińsku. W specjalnym wywiadzie dla KAI Białacki mówi m. in. o tym dlaczego Białorusini wyszli na ulice, jaka jest rola młodego pokolenia w protestach, możliwych scenariuszach dalszych wydarzeń, roli Moskwy w tym co się dzieje, postawy Kościołów oraz jak społeczność międzynarodowa powinna pomagać Białorusi.
2019-04-16 10:45

Kard. Müller: Papieża mamy jednego, Benedykt XVI tylko doradza

Kard. Muller odniósł się do nieprawdziwych informacji na temat tekstu opublikowanego przez Papieża Seniora Benedykta XVI
2017-01-20 04:50

Wenezuela: dalsze rozmowy rząd-opozycja bez papieskiego delegata

Specjalny delegat Papieża do rozmów między rządem a opozycją w Wenezueli, abp Claudio Maria Celli, odwołał wizytę w tym kraju i nie weźmie udziału w kolejnej turze negocjacji.
2016-11-07 08:14

Wenezuela: Kościół wspiera trudny dialog

Kościół w Wenezueli będzie nadal wspierał dialog między rządem a opozycją.