Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "W drodze"
2021-06-10 11:25

Dlaczego poród jest tak ważny? Fragment książki „Cud macierzyństwa”

Poród to doświadczenie jednocześnie cudowne, jak i przyziemne, dzikie i łagodne, pełne mocy i uległości, zwyczajne i niezwyczajne, pospolite i metafizyczne, krwawe i piękne. Właśnie w taki sposób Bóg zaprojektował tę chwilę, by przemienić nas w matki. Akt narodzin ma dla kobiet głębokie znaczenie.
2020-10-27 15:00

Nienawiść do Jezusa wciąż trwa, ponieważ On wciąż żyje

„Jeśli Kościół jest boski, to musi być kochany i nienawidzony do końca czasów, tak jak sam Chrystus, bo tylko to, co jest boskie, może być obiektem niekończącej się nienawiści i miłości” – pisał abp Fulton J. Sheen.
2020-02-12 14:02

"Łzy niewinności" - książka, która pomaga duchowo osobom zranionym

Milczenie o własnej krzywdzie prowadzi ofiarę do depresji, poczucia osamotnienia, beznadziei, wstydu, pogardy i nienawiści wobec siebie. Joël Pralong, autor książki „Łzy niewinności. Przemoc seksualna w dzieciństwie. Droga duchowego uzdrowienia”, proponuje ofiarom drogę uzdrowienia psychicznego i duchowego. Wskazuje, w jakim obszarze pomaga im psychoterapia, a w jakim doświadczenie duchowe.
2019-11-13 18:08

Warszawa: prezentacja I tomu Katolickiego Komentarza do Pisma Świętego

Do rąk polskich czytelników trafił pierwszy z siedemnastu tomów nowej serii Wydawnictwa W drodze – „Katolicki Komentarz do Pisma Świętego”. Zgodnie z układem Biblii serię rozpoczął tom Ewangelii według św. Mateusza.
2018-11-26 18:44

Po co światu mnich?

Złotousty kaznodzieja i poeta Michał Zioło narzucił na białą dominikańską szatę czarny szkaplerz z kapturem przepasany skórzanym pasem. Dlaczego? Opowie o tym już 29 listopada podczas spotkania w Warszawie.
2016-11-05 13:35

Listopadowe „W drodze” podejmuje temat adopcji dzieci

Niełatwy temat adopcji dzieci poruszany jest w listopadowym numerze wydawanego przez dominikanów miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu.