Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "cywilizacja życia"
2021-06-15 12:37

Ks. Dolindo wobec starcia cywilizacji życia z cywilizacją śmierci

Ks. Dolindo za swojego życia piętnował herezje, które, niestety, wciąż są popularne. Co ten niezwykły kapłan pisał o Apokalipsie? Jakie przesłanie kieruje do nas dziś? Sporo miejsca ks. Dolindo poświęcił nikolaitom. Kim byli nikolaici? O tym dziś pewnie mało kto pamięta...
2021-01-28 13:38

Cywilizacja życia i cywilizacja śmierci. Św. Jan Paweł II o obronie życia

„Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu” – uczy Jan Paweł II w encyklice „Evangelium vitae”.
2020-12-11 13:05

Szkoły im. Jana Pawła II bronią dobrego imienia swojego Patrona

Wobec coraz mocniejszego ataku na chrześcijańskie wartości, którego częścią jest podważanie dziedzictwa św. Jana Pawła II i nawoływania do jego „dekanonizacji” w obronie stają szkoły noszące jego imię. Niszczenie autorytetów to prosta droga do społecznego nihilizmu
2018-12-06 10:04

Pielęgniarki w Irlandii protestują przeciw aborcji

Pielęgniarki w Irlandii protestują przeciw zmuszaniu pracowników służby zdrowia do brania udziału w procederze aborcyjnym.
2017-02-24 12:08

Międzynarodowa konferencja naukowa o promowaniu cywilizacji życia w Kaliszu

„XXI wiek – cywilizacja życia czy śmierci” to temat dwudniowej międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.