Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "Nowak"
2021-11-30 09:24

Ukazał się piąty tom „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka. Już dziś premiera

Piąty tom „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka wprowadza nas w czasy, które w rodzimej historiografii zwykło się nazywać epoką królów elekcyjnych. W opisywanym okresie – od 1572 do 1632 r. – Rzeczpospolita trzykrotnie zmierzyła się z bezkrólewiem.
2021-09-29 10:26

Nowak: Sejmik Małopolski przekreślił pamięć o Polakach, co honoru bronili za cenę życia

W poniedziałkowym głosowaniu sejmik województwa małopolskiego zdecydował o uchyleniu tzw. uchwały anty-LGBT. Odniosła się do tego Barbara Nowak. „Dziś Sejmik Małopolski przekreślił pamięć o Polakach, co honoru bronili za cenę życia” – napisała małopolska kurator oświaty.
2021-06-30 11:53

Prawo do aborcji to przyzwolenie na zabijanie. Kiedy przekroczymy kolejną granicę?

Możemy się spodziewać, że skoro tak łatwo jest zabić dziecko w łonie matki i nazwać to prawem kobiety, to zaraz będziemy mieli prawo do zabijania starych, niedołężnych ludzi – powiedziała Barbara Nowak, komentując przyjęcie przez PE rezolucji uznającej aborcję za prawo człowieka.
2021-06-22 10:38

Uczelnia ma służyć przekazywaniu wiedzy, a nie dzielić ludzi ze względu na seksualność

„To, co zrobiono na UJ, jest pójściem w kierunku tego, co stało się w Europie Zachodniej i postrzeganiem drugiego człowieka przez pryzmat ideologii gender” – powiedziała Barbara Nowak. Podkreśliła, że „każdego należy traktować tak samo z szacunkiem, a nie postrzegać go przez pryzmat seksualności”.