Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
Fraza "fragment"
2020-10-01 15:52

5 powodów, dla których warto walczyć o czyste serce swojego dziecka

Dlaczego warto i jak walczyć o czystość w zakresie seksualności przekonująco tłumaczą rodzicom i młodym ludziom Jason Evert i Chris Stefanick. W książce "10 sposobów na (od)budowanie niewinności nastolatków" mocno przekonują, że to sfera życia, którą należy się porządnie zająć. Oto jej fragment.
2020-10-02 12:22

Od mitów do prawdziwej i mitycznej miłości

Jedni sądzą, że prawdziwa miłość nie istnieje, inni powielają mity na jej temat. Tymczasem Piotr Klimski i Wojciech Sulimierski w książce "Kocham Cię! Współczesne mity o miłości" mówią jak jest.
2020-09-28 13:33

Osiem błogosławieństw wg księdza Dolindo

Ksiądz Pasquale Rea, w swojej książce "Ksiądz Dolindo na Górze Błogosławieństw" przekazuje prostą receptę na życie: 'Zbuduj je na ośmiu zasadach, mocnych jak osiem błogosławieństw'. Recepta jest bardzo cenna, bo potwierdzona życiem i nauczaniem ks. Dolindo. Zobacz, jakie to proste.
2020-10-02 07:51

Aszerat - opowieść o silnej kobiecie

'Aszerat' to wielowątkowa powieść o silnej kobiecie, która uczy wierzyć i kochać do samego końca. Historia Aszerat została osadzona w realiach historycznych. Losy stykają tę młodą kobietę m.in. z apostołami, Jezusem, Herodem, Piłatem czy Kasjuszem, setnikiem Piłata. Zachęcamy do zapoznania się z jej fragmentem.
2020-09-24 15:41

Całun to oblicze Boga. To żywy paradoks naszej wiary

Wielka relikwia, świadek Męki i Zmartwychwstania ujawnia wciąż coraz więcej tajemnic. Jan S. Jaworski przedstawia kolejne wyniki badań naukowych, które miały miejsce już po 2010 roku. Być może to najżywszy paradoks naszej wiary, że to nauka pozwala nam z bliska spojrzeć w twarz Boga. Zachęcamy do przeczytania fragmentu książki.
2020-09-22 13:13

Książka dla tych, co chcą wiedzieć w co nie wierzą lub wierzyć przestali

Chcesz komuś innemu, w sposób jasny i klarowny opowiedzieć swoją wiarę i objaśnić chrześcijaństwo? Przestałeś wierzyć, ale sam nie wiesz już w co? Książka "Teologia dla początkujących", którą napisał Frank J. Sheed to jedna z najlepiej napisanych książek teologicznych. Wprowadza w świat wiary i miłości zespolonej z rozumem. Przeczytaj jej fragment.
2020-09-17 14:00

Św. Hildegarda - żyła po to, aby być tubą Pana

Za życia dokonała wielu cudów, a po śmierci nadal cieszy się nieustającą popularnością jako wstawienniczka i autorka pism duchowych i praktycznych. Będziecie zaskoczeni faktami z fascynującego życia tej świętej benedyktynki, zwłaszcza, że odbiega od naszego obrazu życia kobiet w średniowieczu. Przedstawiamy fragment z książki Cristiny Siccardi "Święta Hildegarda z Bingen. Życie i duchowość", która ukazała się nakładem Wydawnictwa eSPe.
2020-09-24 16:14

Filokalia - droga do modlitwy serca

Filokalia to antologia tekstów obejmująca ponad sześćdziesiąt pism pochodzących od trzydziestu ośmiu autorów. Od wieków służą chrześcijanom pomocą w doskonaleniu się modlitwie i w rozwoju duchowym. Tym razem naszym przewodnikiem po tej skarbnicy myśli chrześcijańskiego Wschodu jest ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz. Poznajcie zatem "Nową Filokalię".