Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "Trójca Święta"
2021-05-30 16:35

Franciszek: „Bóg, chociaż jest jeden i jedyny, nie jest samotnością, lecz komunią”

Papież przypomniał, że uroczystość Trójcy Świętej wskazuje na tajemnicę jedynego Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Św. Chodzi o osoby konkretne, rzeczywiste oraz różniące się między sobą. To misterium przemawia do naszego serca, ponieważ zawiera się ono w słowach św. Jana, które streszczają całe objawienie: „Bóg jest miłością”.
2021-05-30 08:56

Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej

Tradycyjnie w niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego przypada jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się w Polsce okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
2021-05-30 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Uniwersalną wizję chrześcijaństwa, którą w Ewangelii otrzymali apostołowie i my przyjmujemy dziś do naszych serc. Ona rozpala w nas na nowo wiarę, nadzieję i miłość. Z takim obrazem Boga i wizją chrześcijaństwa po prostu… chce się żyć i entuzjastycznie po chrześcijańsku działać.
2021-05-19 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Jezus modląc się wprowadza nas w swój wewnętrzny świat. Jego relacja z Ojcem wiele też mówi o nas. Możemy poznać siebie i Kościół dzięki relacji z tym, który powołał nas do istnienia, odkupił i pragnie uświęcać.
2019-06-16 21:15

Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w mikstackiej parafii

Mikstat: „Polska i Kościół i wiara to jest jedność, tak jak jest jedność Trójcy Świętej w działaniu” to przekonanie wyniósł z rodziny ks. Franciszek Ruszczyński i o tę jedność zabiegał - podkreślił w homilii ks. Andrzej Wojciechowski.
2019-06-16 15:16

Prymas Polski: nie bójmy się trudności lecz bylejakości

„Niech nie przerażają nas trudności i wyzwania. Bójmy się raczej spokoju i bylejakości, która nie ma ani nam, ani innym nic do zaoferowania” – mówił w Uroczystość Najświętszej Trójcy Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2019-06-15 22:18
miniaturka
play

Jak "ugryźć" tajemnicę Trójcy Świętej?

Można się przymierzać do tajemnicy Trójcy Świętej, ale boję się, że podobnie mucha mogłaby chcieć obejrzeć Ermitaż. Albo nawet niepodobnie...