Strona główna
opoka.org.pl
Fraza "prorok"
2021-08-25 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Bóg nie wysyła proroków tylko wtedy, gdy już ze światem jest źle, ale najczęściej przed nadejściem katastrofy, aby dać człowiekowi szansę. Co znaczy dzisiaj być prorokiem? Głosić Bożą prawdę niezależnie od tego, czy jest miła dla uszu odbiorców.
2021-07-30 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dzisiaj Jezus przychodzi do każdego z nas i dla Niego wszyscy jesteśmy rodakami. Wchodzi do naszych kościołów i zaczyna objaśniać słowa, które się w Nim spełniły. Nie wystarczy jednak nasze zdumienie i pytania, trzeba otworzyć umysł i serce, aby przyjąć Boga, który daje nam kolejną szansę.
2021-06-24 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Potrzebujemy dziś takich proroków jak Jan – obrońców małżeństwa; ludzi nawołujących do nawrócenia nie tylko słowem, ale i radykalnym stylem życia; duchowych przewodników, którzy zaświadczą o światłości w świecie pełnym ściemniaczy powtarzających, że nie ma żadnych zasad poza „świętą” zasadą wolnego wyboru człowieka.
2021-06-23 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Funkcja prorocka Kościoła dotyczy wszystkich jego członków, nie tylko papieża, biskupów czy kapłanów, ale każdego chrześcijanina, który słowem i przykładem ma być „głosem Boga”. Musimy jednak odróżniać prawdziwych proroków od fałszywych - od „wilków w owczej skórze”
2021-03-08 06:00

Zaczynam dzień z Ewangelią

Dlaczego Słowo Boże czasem nie przynosi owocu w naszym życiu? Chodzi o to, z jakim nastawieniem człowiek je przyjmuje, na jaką glebę pada Boże proroctwo, które niesie nam Słowo Życia. Nieraz to nasze własne oczekiwania i uprzedzenia stanowią zasadniczą przeszkodę
2019-06-24 20:57
miniaturka
play

Jeszcze komentarz do wczorajszego fragmentu Izajasza...

"Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie." Czy to nie piękne?
2019-02-03 15:00

Franciszek: w uczniach Pana świat musi dziś widzieć proroków

Dziś świat musi widzieć w uczniach Pana proroków, to znaczy ludzi odważnie i wytrwale odpowiadających na powołanie chrześcijańskie - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.
2018-04-17 15:05

Papież: prorok jest człowiekiem nadziei

Prawdziwy prorok potrafi płakać nad ludem, który go nie słucha. Na Mszy w Domu św. Marty Papież mówił o św. Szczepanie i podkreślił, że Kościół potrzebuje, aby każdy z nas był prorokiem.