Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-21 13:58
AC / Krzysztof Bronk

Szwecja: chrześcijanie dalej walczą o azyl dla konwertytów

Dwie godziny trwało spotkanie dyrektora szwedzkiego urzędu ds. migrantów z przedstawicielami tamtejszej Rady Kościołów. Był wśród nich kard. Anders Arborelius, katolicki biskup Sztokholmu.

Autor/źródło: photogenica.pl

Poruszeni przypadkami wydalenia ze Szwecji muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo, przedstawiciele wszystkich Kościołów domagają się przyznawania konwertytom azylu, wziąwszy pod uwagę fakt, że w krajach muzułmańskich apostazja często karana jest śmiercią.

Zdaniem kard. Arboreliusa co roku około tysiąca muzułmanów decyduje się w Szwecji na chrzest. W większości, przyjmują wiarę we wspólnotach zielonoświątkowców, ale dla pozostałych chrześcijan nie ma to znaczenia. W obronie konwertytów jednoczą się zgodnie wszystkie Kościoły – podkreśla kard. Arborelius.

Kard. Arborelius: Szwecja musi wiedzieć, co grozi konwertytom

- Staraliśmy się wyjaśnić sytuację tych, którzy nawrócili się na wiarę chrześcijańską. Mówiliśmy też o tym, że nie jest łatwo rozpoznać, kiedy mamy do czynienia z prawdziwą wiarą, dlatego konwertytom trzeba poświęcić dużo czasu, trzeba ich uważnie wysłuchać, a zarazem zasięgnąć opinii tych, którzy im towarzyszyli w podjęciu tej decyzji – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Arborelius. – Szwedzkim urzędnikom, którzy zazwyczaj są dość dalecy od religii, trudno jest to zrozumieć. My ze swej strony zaoferowaliśmy państwu naszą pomoc, aby urzędnicy mogli lepiej zrozumieć położenie konwertytów i byli świadomi, jaka jest sytuacja w ich rodzimych krajach. Pomyślmy, na przykład, w jakim niebezpieczeństwie znajdują się konwertyci odesłani do Afganistanu czy Iranu. Dlatego bardzo ważne jest zorientowanie się w sytuacji tych krajów, zanim odeśle się do nich chrześcijan.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy