Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-21 10:16
AC / Krzysztof Bronk /vaticannews.va

Szwajcaria: rekordowa zbiórka kolędników misyjnych

Kolędnicy misyjni w Szwajcarii pobili w tym roku kolejny rekord. Jak podało w opublikowanym właśnie sprawozdaniu tamtejsze Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci młodym Szwajcarom udało się zebrać 1,65 mln franków, 68 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Jest to równowartość 6,3 mln złotych.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0, Hans

Zebrane przez kolędników pieniądze zostały przeznaczone na realizację 162 projektów służących ich rówieśnikom w ubogich krajach. Wesprą ich oświatę, służbę zdrowia, duszpasterstwo, wyżywienie i integrację społeczną. Największym beneficjentem będą młodzi w Libanie. Na ich cel przeznaczono ponad 200 tys. franków. Środki te posłużą przede wszystkim na wsparcie dla kościelnego szkolnictwa w tym kraju. Na skutek poważnego kryzysu społeczno-gospodarczego, a następnie pandemii, wielu rodziców straciło źródło utrzymania i nie może płacić na szkołę dla swych dzieci.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-21 08:33:39
miniaturka

Pożar katedry w Nantes: trwa dochodzenie

Przyczyna pożaru w katedry w Nantes wciąż pozostaje niewyjaśniona. Dla francuskiej prokuratury wciąż najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru jest podpalenie.
2020-07-21 09:09:27
miniaturka

Pandemia wystawiła na próbę wiarę wielu osób

Światowa Rada Kościołów opublikowała w internecie broszurę pomagającą stawić czoła wyzwaniom wiary w czasach koronawirusa. „Pandemia nie tylko spowodowała śmierć setek tysięcy ludzi i kłopoty ekonomiczne wielu krajów, ale także wystawiła na próbę wiarę wielu osób – zrodziła pytania o ich związek z Bogiem, innymi ludźmi i naturą” – czytamy we wstępie.
2020-07-21 09:42:18
miniaturka

Episkopat Francji: nie pozbawiajmy dzieci prawa do ojca

Episkopat Francji po raz kolejny apeluje o odrzucenie projektu prawa, które udostępnia zapłodnienie in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom. Po dyskusji w komisji parlamentarnej trafi ono do zgromadzenia narodowego.
2020-07-21 10:51:28
miniaturka

Kard. Stella: trzeba wejść w dynamikę wychodzenia do innych!

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego włoski hierarcha podkreślił nie tylko potrzebę przejścia od duszpasterstwa zachowawczego, zamkniętego do duszpasterstwa misyjnego, ale także współpracy między parafiami, które winny stawać się wspólnotami wspólnot.
2020-07-21 11:31:14
miniaturka

Szczegóły uroczystości pogrzebowych śp. kard. Zenona Grocholewskiego

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Zenona Grocholewskiego odbędą się w katedrze poznańskiej w sobotę 25 lipca o godz. 12.00. O godz. 10.00 trumna z ciałem purpurata zostanie wprowadzona do katedry, gdzie odbędzie się modlitewne czuwanie.
2020-07-21 12:03:24
miniaturka

Prezydent Turcji: Hagia Sophia wyzwolona z okowów niewoli

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan, w rozmowie z dziennikarzami 19 lipca w Stambule, odrzucił krytykę decyzji o przywróceniu funkcji meczetu Hagia Sophii w Stambule. Jego zdaniem "przekształcenie obiektu z powrotem w meczet po 86 latach jego funkcjonowania jako muzeum, jest najbardziej naturalnym prawem naszego narodu".