Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-16 18:06
Sonia Zielińska / Salve TV

Sztafeta. Tajemnice Katynia

Miniserial "Sztafeta" pokazuje historię Zbrodni Katyńskiej z perspektywy młodego człowieka. Mówią o nim Kacper Ciesielczyk, pracownik Muzeum Katyńskiego i prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

- To historia pradziadka, którego próbuję poznać przez ślady, które są w domowych archiwach, czy pamięci. Losy mojego pradziadka naznaczone są Zbrodnią Katyńską, dlatego historia rodzinna jest skupiona wokół tego. Jest to duża wyrwa pokoleniowa, która jest niezagojoną raną - mówił Kacper Ciesielczyk student historii i pracownik Muzeum Katyńskiego.

- Narodowe Centrum Kultury już 11 lat pamięta o Zbrodni Katyńskiej, pamiętamy 1940 rok i staramy się w różnoraki sposób to upamiętniać. Ten miniserial pokazuje perspektywę młodego człowieka. On rekonstruuje swoją historię i przybliża innym, że to nie jest abstrakcja, to nie są tylko konkretne daty i bezimienne osoby. To są losy i historie Polaków, które ciężko oderwać od współczesności. Przede wszystkim opowiada o historii, że jest to "Sztafeta" - dodawał prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.


Źródło: Zofia Zdziech, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Muzeum Katyńskie, Katyń, historia, zbrodnia Katyńska, Narodowe Centrum Kultury, Sztafeta, Kacper Ciesielczyk