Strona główna
opoka.org.pl
2020-04-01 09:18
AC / Łukasz Sośniak SJ/ vaticannews.va

Szkoły katolickie w Australii obniżają czesne w związku z epidemią

Katolickie szkoły w całej Australii wprowadzą ulgę w opłatach dla rodzin borykających się z trudnościami finansowymi z powodu pandemii - zdecydował episkopat tego kraju.

Autor/źródło: photogenica.pl, Ron Chapple Stock

“Wiemy, że wiele rodzin nie stać obecnie na opłaty. Mamy długą tradycję pomocy osobom, które mają problemy z finansowaniem edukacji” - zapewnia Jacinta Collins z Narodowej Komisji Edukacji Katolickiej, działającej w imieniu biskupów.

Komisja zapewnia, że poszukuje sposobów na rozszerzenie już istniejących rozwiązań w zakresie zwolnienia z opłat, aby odciążyć finansowo rodziny w tym trudnym okresie. "Niedawno, w czasie pożarów lasów i suszy, przekonaliśmy się, że niektóre rodziny są bardziej dotknięte problemem niż inne, dlatego staramy się, aby odpowiednie wsparcie i pomoc trafiły tam, gdzie są najbardziej potrzebne" - powiedziała Jacinta Collins.

W celu określenia skali problemu i zakresu niezbędnej pomocy rodziny zapraszane są na rozmowy z przedstawicielami szkół za pośrednictwem telefonu lub internetu. "Rozumiemy jak trudno jest rodzicom zgłaszać problemy finansowe, ale zapewniam, że każda sprawa będzie rozpatrywana z troską i dyskrecją" - dodała Collins.

Katolickie szkoły w Australii kształcą prawie 770 tys. uczniów. Do jednej z nich chodzi co piąty australijski uczeń.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-03-31 21:34:28
miniaturka

Milcząca obecność św. Józefa w inicjatywie na rzecz pokrzywdzonych

Może dla niektórych to brzmi nawet śmiesznie, ale wtedy naprawdę brakowało osób, na które mogłam liczyć. Od jednej z nich, której odważyłam się powiedzieć o doznanej krzywdzie, usłyszałam wprost, że kłamię. Więc łatwiej było na nowo zamilknąć. Przez kolejne lata ciszy cały czas był jednak obecny ziemski ojciec Jezusa...
2020-04-01 08:14:08
miniaturka

Indie: Kościół przeznacza swe szpitale do walki z koronawirusem

W Kerali, indyjskim stanie najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa, Kościół oddał swe szpitale do dyspozycji władz, by pomóc w walce z pandemią. Podobne inicjatywy mnożą się w całym kraju, gdzie chrześcijańskie placówki udostępniły ponad 60 tys. łóżek i cały swój personel medyczny, gotowy do niesienia pomocy.
2020-04-01 08:48:36
miniaturka

Messori: Kościół zawsze służył zakażonym, tym się wyróżniał

W czasach epidemii, duchowieństwo zawsze było bardzo aktywne. I wielu kapłanów umierało. Nie było to wystawianie Pana Boga na próbę, lecz świadomość własnej misji. Kościół wyróżniał się tym świadectwem, angażował swoich ludzi, by ulżyć ludziom w cierpieniu – przypomina Vittorio Messori.
2020-04-01 09:40:46
miniaturka

Kapelan z Mediolanu: by służyć i kochać mamy jedynie dziś

Sercem epidemii koronawirusa we Włoszech jest Lombardia, z zwłaszcza Mediolan. Od początku kryzysu właśnie na terenie tej diecezji zmarło aż ośmiu kapłanów, niektórzy z nich do końca zaangażowani byli w niesienie wsparcia chorym i służbom medycznym.
2020-04-01 10:14:54
miniaturka

Włoska parafia zamieniona na kostnicę

Jedna z włoskich parafii w regionie Bergamo, który stanowi epicentrum epidemii koronawirusa w tym kraju, postanowiła zamienić swe pomieszczenia na tymczasową kostnicę.
2020-04-01 10:48:33
miniaturka

Watykan uczestniczy we włoskiej żałobie, kard. De Donatis w szpitalu

Stolica Apostolska uczestniczy we włoskiej żałobie. Watykańskie instytucje przyłączyły się do inicjatywy włoskich burmistrzów, którzy na znak żałoby i uznania dla pracowników służby zdrowia postanowili, że flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.