Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-02 07:00
Waldemar Wesołowski

Szkolne Zaduszki w Olszynie

Uczniowie i wychowawcy modlili się na olszyńskiej nekropolii.

30 października br., tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili miejscowy cmentarz komunalny. Odwiedzili ważne na tej nekropolii miejsca, polecając Bożemu Miłosierdziu dusze wiernych zmarłych. 

Wyprawa na cmentarz to inicjatywa dyrektor Aliny Męczywór, która o przewodniczenie modlitwie poprosiła ks. Jakuba Sikorskiego, wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie i zarazem katechetę w olszyńskiej „Trójce”.

Uczniowie olszyńskiej „Trójki” pod okiem wychowawców mieli możliwość odwiedzenia grobów swoich bliskich, którzy zostali pochowani na miejscowym cmentarzu. Dla wielu z nich było to wyjątkowe spotkanie, okazja do poznania wartości modlitwy i pamięci o zmarłych, ale także spotkanie z historią ludzi, którzy tworzyli oblicze Olszyńskiej Ziemi.

Artur D. Grabowski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-01 18:33:24
miniaturka

Modlitwa na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Człowiek święty to przyjaciel Boga i bliźniego – powiedział bp Romuald Kamiński przypominając, że miłość wyraża się w konkretnych czynach. Centralne obchody uroczystości Wszystkich Świętych w diecezji warszawsko-praskiej odbyły się w Radzyminie.
2018-11-01 22:29:28
miniaturka

Bp Fortuniak: Kościół stoi na straży świętości

- Uroczystość Wszystkich Świętych apeluje do nas, byśmy się nie godzili z własną małością, z minimalistyczną etyką, a także powierzchowną religijnością - mówił bp Zdzisław Fortuniak, który 1 listopada przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
2018-11-01 22:44:57
miniaturka

Uroczystość Wszystkich Świętych w mikstackiej parafii

Do walki o czystość serca, gdyż nagrodą za nią jest oglądanie Boga, zachęcał wiernych zgromadzonych na mikstackim cmentarzu ks. kan. Krzysztof Ordziniak.
2018-11-02 07:07:29
miniaturka

Modlitwa przy grobie Pierwszego Biskupa Legnickiego

W Uroczystość Wszystkich Świętych, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odprawił Mszę św. w katedrze. Modlił się także przy grobach pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka i pierwszego proboszcza kościoła ks. inf. Władysława Bochnaka.
2018-11-02 07:10:03
miniaturka

Modlitwa na legnickim cmentarzu

W dniu 1 listopada, w godzinach popołudniowych, na legnickim cmentarzu, biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski przewodniczył nieszporom i procesji z modlitwą za zmarłych.
2018-11-02 08:05:06
miniaturka

Eutanazja na Wszystkich Świętych w Belgii

W Belgii okres modlitwy za zmarłych to kolejna odsłona cywilizacji śmierci. W tym czasie promuje się tam bowiem eutanazję, jako tzw. „godną śmierć”.