Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-27 15:07
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Szkolenie z ochrony danych osobowych dla Sióstr Szkolnych de Notre Dame

Kościelny Inspektor Ochrony Danych przeprowadził w Otwocku szkolenie z ochrony danych osobowych.

Szkolenie dla Sióstr Szkolnych de Notre Dame
Autor/źródło: http://ssnd.pl/index.php/25-ssnd/aktualnosci/533-spotkanie-siostr-w-otwocku

W dniach 15-16.02.2020 r. w Otwocku, w domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów odbyło się spotkanie sióstr przełożonych ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Spotkanie miało charakter przede wszystkim szkoleniowy. Ks. Piotr Kroczek przeprowadził szkolenie poświęcone tematyce ochrony danych osobowych w zgromadzeniach zakonnych.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych przedstawił kwestie bezpośrednio związane z ochroną danych osobowych w podmiotach zakonnych, uwzględniający prawo własne oraz przestrzenie działania Sióstr Szkolnych de Notre Dame.

Odrębny wykład poświęcony został praktycznym kwestiom ochrony danych osobowych przy prowadzeniu przez Zgromadzenie dzieł związanych z działalnością edukacyjną i oświatowo-wychowawczą, np. prowadzeniem świetlic profilaktyczno-opiekuńczych. KIOD wskazał na symultaniczne zastosowanie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa kanonicznego w zakresie ochrony danych osobowych przy nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i ośrodkach pedagogicznych.

KIOD wskazał także na podstawowe zasady ochrony przez zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-27 14:38:11
miniaturka

Włochy: z powodu zagrożenia koronawirusem, zamknięto katakumby

Papieska Komisja Archeologii Sakralnej zadecydowała o tymczasowym zamknięciu dla zwiedzających wszystkich katakumb, dostępnych dla zwiedzających na terenie Włoch. Decyzja powodowana jest względami bezpieczeństwa, w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Covid-19.
2020-02-27 14:52:04
miniaturka

Legnica. 40 Dni dla Życia i modlitewny flash mob

W diecezji legnickiej po raz 9 rozpoczęła się modlitewna akcja 40 Dni dla Życia zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
2020-02-27 15:01:01
miniaturka

Nie żyje Paweł Królikowski

Słynny aktor, prezenter i realizator telewizyjny od grudnia przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Pięć lat temu usunięto u aktora tętniaka mózgu. Poddał się również kolejnej operacji w 2019 r.
2020-02-27 15:23:45
miniaturka

Nuncjatura poszukuje następcy abp. Sławoja Leszka Głódzia

Nuncjatura odniosła się do wiadomości, pojawiających się w mediach, a dotyczących abp. Głódzia. Poruszyła kwestię sugerowanej wizytacji apostolskiej oraz poinformowała o poszukiwaniach kandydata na nowego ordynariusza archidiecezji gdańskiej.
2020-02-27 16:28:59
miniaturka

Osoba skrzywdzona o Dniu modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego

"Wątpliwości podnoszone w odniesieniu do zapowiedzianego Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich uważam za próbę odcinania się od krzywdy zadanej dziecku, od krzywdy zadanej rodzinie, od krzywdy społecznej" - pisze kobieta, która doznała przemocy seksualnej.
2020-02-27 17:23:16
miniaturka

Apel Jasnogórski w intencji osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele

W czwartek 27 lutego, w przeddzień Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, Apel Jasnogórski z modlitwą za osoby skrzywdzone poprowadził ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z archidiecezji krakowskiej.