Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-13 08:00
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Szkolenie z ochrony danych osobowych dla poradni rodzinnych

W dniach 21 -22 maja 2019 r. w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach odbyła się Sesję Wiosenną Duszpasterstwa Rodzin.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Podczas konferencji na zaproszenie Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych przeprowadził Sekretarz Kościelnego Inspektora Ochrony Danych.

Podczas wykładów przybliżono podstawowe zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych w podmiotach świeckich i kościelnych. Omówione zostały także kwestie praktyczne dotyczące przetwarzania danych w poradniach rodzinnych, w szczególności dotyczące prowadzenia kursów przedmałżeńskich. Sekretarz KIOD przedstawił także zagadnienia związane z bezpieczeństwem przetwarzania danych oraz szczegółowymi obowiązkami podmiotów kościelnych będących administratorami danych.

Przedstawiona materia spotkała się z dużym zainteresowaniem audytorium i licznymi pytaniami. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-06-12 15:54:38
miniaturka

Bp Mazur do misjonarzy: nie wolno łagodzić wymagań Ewangelii

Nie wolno łagodzić wymagań Ewangelii i dostosowywać się do ducha świata – podkreślił bp Jerzy Mazur.
2019-06-12 16:04:39
miniaturka

Nowi kandydaci na ołtarze

Papież Franciszek przyjął na audiencji kard. Angelo Becciu i upoważnił za jego pośrednictwem Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do promulgowania dekretu dotyczącego męczeństwa Sług Bożych...
2019-06-12 18:45:53
miniaturka

KIOD na europejskim spotkaniu kościelnych ekspertów z ochrony danych osobowych

Dnia 21 maja 2019 r. Kościelny Inspektor Ochrony Danych uczestniczył w spotkaniu ekspertów Kościoła katolickiego do spraw ochrony danych osobowych.
2019-06-13 01:29:14
miniaturka
play

Jeszcze raz o spowiedzi, choć to na pewno żadne "domknięcie tematu"...

Skoro już wiemy jak się spowiadać, księża również zostali pouczeni, to teraz powiedzmy sobie kilka słów o tym, jak się nie spowiadać.
2019-06-13 07:59:13
miniaturka

Papież: świadczyć o Chrystusie, odrzucając zapatrzenie w siebie

W DNA wspólnoty chrześcijańskiej znajduje się jedność i wolność od samych siebie, które pozwalają nam nie bać się różnorodności – to słowa z katechezy, którą Papież poświęcił omówieniu wyboru dwunastego Apostoła - Macieja. Zastąpił on Judasza, który zdradził Jezusa.
2019-06-13 08:06:48
miniaturka

Papież do Polaków: brońcie życia i służcie mu

Zwracając się do obecnych na placu św. Piotra Polaków, Papież wezwał ich do modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia aż po naturalną śmierć.