Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-21 14:23
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Szkolenie Kościelnego Inspektora Ochrony Danych dla ekonomów diecezjalnych

We czwartek 16 maja 2018 r. w ramach corocznego spotkania ekonomów odbyło się szkolenie z ochrony danych osobowych.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Podczas dwudniowego spotkania jednym z wiodących tematów była ochrona danych osobowych w podmiotach kościelnych w kontekście zadań realizowanych przez księży odpowiedzialnych na ekonomiczną stronę funkcjonowania Kościoła katolickiego. Z wykładem dotyczącym tej materii zaproszony został ks. Piotr Kroczek – Kościelny Inspektor Ochrony Danych. 

Wygłosił on prelekcję na temat możliwości przeprowadzania kontroli przez uprawnione do tego organu nadzorcze kościelne i państwowy. Wskazał on na przysługujące podczas kontroli prawa oraz pouczył o obowiązkach podmiotów kontrolowanych. Część szkolenia dotyczyła możliwości i zasad stosowania monitoringu wizyjnego. Kościelny Inspektor Ochrony Danych wskazał na obowiązki, które muszą być spełnione celem dostosowania monitoringu wizyjnego do wymagań prawa powszechnie obowiązującego w tym RODO i Dekretu Ogólnego KEP o ochronie danych osobowych z dnia 13 marca 2018 r. oraz kryteria, które należy uwzględnić przy decydowaniu się na zastosowanie systemu monitoringu w przyszłości.   

Podczas spotkanie była także możliwość zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń dotyczących praktyki stosowania przepisów kościelnych i państwowych z zakresu ochrony danych osobowych.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2019-05-21 12:54:34
miniaturka

Papież na Twitterze: Pokój Jezusa jest darem!

Dzisiejszy papieski wpis na Twitterze mówi o pokoju Jezusa.
2019-05-21 13:43:44
miniaturka

Vincent Lambert - zwycięstwo życia czy tylko odłożenie wyroku?

Paryski sąd apelacyjny stanął po stronie życia i nakazał lekarzom wznowić odżywianie i nawadnianie Vincenta Lamberta! Nie oznacza to jednak końca batalii o jego życie...
2019-05-21 14:19:07
miniaturka

Jasna Góra: modlitwa ekspiacyjna w przeddzień Dnia Matki

Na Jasnej Górze w przededniu Święta Matki odprawiona zostanie Msza św. ekspiacyjna za zniewagi Chrystusa i Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony.
2019-05-21 15:00:03
miniaturka

Przewodniczący Lewicy Europejskiej: boję się społeczeństwa bez Boga

Przewodniczący Lewicy Europejskiej Gregor Gysi uważa papieża za „bardzo ważny autorytet moralny”. – Nie wierzę w Boga, ale boję się społeczeństwa pozbawionego Boga – powiedział niemiecki polityk w Kolonii w rozmowie z internetowym portalem domradio.de.
2019-05-21 15:08:49
miniaturka

Nowy Sącz: pierwsze w Polsce Sanktuarium Świętej Rity!

Kościół Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu został ogłoszony Sanktuarium Świętej Rity - patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Zostało ono erygowane w związku z rozwijającym się kultem.
2019-05-21 15:21:06
miniaturka

Kto uratuje świat, jeśli nie ja? Pielgrzymka wspólnoty Caritas do Niepokalanowa

Kto uratuje świat, jeśli nie ja? – pod tym hasłem odbyła się w sobotę, 18 maja, ogólnopolska pielgrzymka wolontariuszy, pracowników i podopiecznych Caritas.