Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-11-06 15:56
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Szkolenie KIOD dla Sióstr Felicjanek

Kościelny Inspektor Ochrony Danych przeprowadził w Przemyślu szkolenie z ochrony danych osobowych dla sióstr felicjanek.

LOGO
Autor/źródło: https://felicjanki.przemysl.pl/

Dnia 19 października 2019 r., na zaproszenie Prowincji Matki Bożej Częstochowskiej Zgromadzenia Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo Kościelny Inspektor Ochrony Danych przeprowadził szkolenie poświęcone tematyce ochrony danych osobowych w zgromadzeniach zakonnych. 

Ks. Piotr Kroczek przedstawił kwestie bezpośrednio związane z ochroną danych osobowych w podmiotach zakonnych, uwzględniając prawo własne oraz przestrzenie działania sióstr felicjanek. Duża cześć szkolenia została poświęcona kwestiom praktycznym ochrony danych osobowych przy prowadzeniu przez siostry felicjanki dzieł związanych z opieką nad chorymi i samotnymi w parafiach i domach pomocy społecznej oraz prowadzeniem świetlic profilaktyczno-opiekuńczych.

KIOD wskazał na symultaniczne zastosowanie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa kanonicznego w zakresie ochrony danych osobowych przy nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży w przedszkolach, szkołach i ośrodkach pedagogiczno- rehabilitacyjnych.

KIOD wskazał także na podstawowe zasady ochrony przez zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii.

Szkolenie było też okazją do spotkania z przełożonymi lokalnych domów zakonnych oraz Zarządem Prowincjalnym Zgromadzenia.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: szkolenie, KIOD, Siostry Felicjanki, ochrona danych osobowych