Strona główna
opoka.org.pl
2024-05-23 11:22
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Szkolenie KIOD dla inspektorów ochrony danych

W dniach 16–18 maja 2024 r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym Księżówka w Zakopanem odbyło się szkolenie dla inspektorów ochrony danych podmiotów kościelnych.

Kościelny Inspektor Ochrony Danych zorganizował w dniach 16–18 maja 2024 r. szkolenie dla inspektorów ochrony danych działających na rzecz podmiotów kościelnych oraz dla innych osób zainteresowanych tematyką ochrony danych osobowych. Tematy wykładów dotyczyły m.in. zagadnień takich jak: kontrole KIOD w parafiach, realizacja praw związanych z ochroną danych, nowe wyzwania związane z ochroną danych w dziełach zakonnych, a także najnowsze orzecznictwo NSA dotyczące danych osobowych w kontekście podmiotów kościelnych. Uczestnicy mieli możliwość odbycia indywidualnych konsultacji z prelegentami i wymienienia się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami szkolenia.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2024-04-23 11:12:13
miniaturka

Nowy numer biuletynu „Anamnesis”

Ukazał się kolejny (117.) numer biuletynu Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski
2024-04-26 09:40:59
miniaturka

Polacy z Paryża o powołaniu syna

Państwo Fedorowiczowie są z parafii św. Genowefy w Paryżu i opowiadają o powołaniu syna. Ich syn Paweł urodził się i wychował we Francji. Wstąpił do Zgromadzenia Księzy Marianów, gdzie w 2021 roku przyjął święcenia kapłańskie. Obecnie pracuje w Anglii w Londynie. W Kościele trwa tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
2024-04-30 13:43:18
miniaturka

Bp Turzyński do Polonii: Jesteście integralną częścią naszej Ojczyzny

Pamiętamy o Was i chcemy Wam powiedzieć, że jesteście częścią integralną naszej wspaniałej Ojczyzny – napisał z okazji przypadającego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą bp Piotr Turzyński. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej podziękował środowiskom polonijnym za pielęgnowanie kultury polskiej i przekazywanie jej młodemu pokoleniu. W intencji Polonii i Polaków za granicą bp Piotr Turzyński będzie modlił się w czasie Mszy św. 2 maja o godzinie 13.30 na Jasnej Górze. Eucharystia będzie transmitowana w Telewizji Trwam.
2024-05-06 09:25:36
miniaturka

Msza św. w intencji Polonii i Polaków za granicą

Trzeba być dumnym ze swojej polskości, pielęgnować ją i przyczyniać się, aby była szanowana – powiedział na Jasnej Górze w przypadający 2 maja Dzień Polonii i Polaków za Granicą, bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W homilii bp Turzyński odniósł się do ewangelicznej opowieści o ostatnich słowach Chrystusa, w których powierzył on swojej Matce i św. Janowi dar i misję opieki nad Kościołem. Przyrównał to do daru polskości, otrzymanego przez wszystkich Polaków w kraju oraz poza granicami.
2024-05-06 10:11:27
miniaturka

Przekaz wiary młodemu pokoleniu jest dla Polonii najważniejszy

Przekaz wiary młodemu pokoleniu jest dla Polonii najważniejszy – uważa bp Piotr Turzyński. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w rozmowie z KAI mówi m. in. o obchodach Dnia Polonii i Polaków za Granicą, który przypada 2 maja oraz utrzymywaniu polskości i polskich tradycji w środowiskach polonijnych.
2024-05-13 12:21:42
miniaturka

147. Europejska Pielgrzymka Polonijna do Lourdes

W dniach od 8-11 maja br. Polonia pielgrzymowała do sanktuarium u stóp Pirenejów w ramach Europejskiej Pielgrzymki Polonijnej do Lourdes. W programie pielgrzymki znalazły się m.in.: Msza św. międzynarodowa w podziemnej bazylice św. Piusa X, Msza św. w Grocie Massabielle, Procesja Eucharystyczna, Droga Krzyżowa. Była też możliwość zwiedzania grot Bétharram oraz był czas na modlitwę, rozmowy i dzielenie się doświadczeniami chrześcijańskiego i polonijnego życia. Organizatorem wydarzenia jest Polska Misja Katolicka we Francji.