Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-13 15:50
JR / Instytut Myśli Schumana

Szkoła Duchowości Schumana - kolejny wykład 14 listopada o 18:00

Instytut Myśli Schumana zaprasza na kolejny wykład Szkoły Duchowości Schumana. 14 listopada o godz. 18 wygłosi go o. Jacek Gniadek, misjonarz werbista, doktor teologii moralnej UKSW. Wydarzenie będzie dostępne online.

Od trzech miesięcy każdego 14 dnia miesiąca o godz. 18:00 odbywa się Szkoła Duchowości Schumana. Tym razem spotkanie odbędzie się internetowo. Można wziąć udział w zajęciach szkoły na platformie MS Teams. W tym celu prosimy przesłać zgłoszenie mailem na adres sekretariat@IMSchuman.com. Można też zajęcia oglądać na kanale Instytutu Myśli Schumana na YouTubie (tutaj>>)Tym razem zajęcia poprowadzi ojciec Jacek Gniadek, misjonarz werbista, doktor teologii moralnej UKSW. 

Sługa Boży Robert Schuman uważany za Ojca Założyciela Wspólnoty Węgla i Stali całe swoje życia oparł na wartościach chrześcijańskich. To właśnie jego głęboka wiara pozwoliła mu dokonać wielkiej rzeczy: pojednania narodów. W Szkole Duchowości Schumana chcemy się uczyć od niego takiego właśnie sposobu życia. Nie jest to nauka teoretyczna ani też bierne słuchanie wykładów. Wierzymy jako katolicy w obcowanie świętych, że Schuman żyje i ma nam wiele do przekazania. Chcemy Go poznawać jako żywą osobę i dzielić się ze sobą nawzajem tym doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że będzie to rozwijać naszą relację z Panem Bogiem na wzór duchowości Roberta Schumana.

Źródło: materiały prasowe / Instytut Myśli Schumana

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-13 14:27:08
miniaturka

Naukowcy zidentyfikowali białko chroniące przed boreliozą

Naukowcy z Uniwersytetu Yale odkryli białko, pomagające chronić gospodarzy przed krętkami pochodzenia odkleszczowego, powodującymi boreliozę. To może być przełomowy krok w kierunku diagnozowania i leczenia tej niebezpiecznej choroby.
2020-11-13 15:02:12
miniaturka

Jak zapewnić dziecku bezpieczną podróż samochodem?

Przy zakupie fotelików należy kierować się ich oceną w testach zderzeniowych. Urządzenie powinno być też dopasowane do budowy ciała dziecka oraz profilowania kanapy samochodu – tak aby trzymało się na niej stabilnie i zapewniało właściwy kąt, chroniąc dziecko od opadania główki przy zasypianiu.
2020-11-13 15:54:39
miniaturka

Nakarmić, ubrać, pocieszyć. Caritas rusza z akcją „Trochę ciepła dla bezdomnego”

Jak co roku Caritas Polska wraz ze stołeczną strażą miejską dotrze z pomocą do osób w kryzysie bezdomności przebywających poza schroniskami. Nieprzypadkowo inaugurację akcji organizacja ogłasza w związku z obchodzonym 15 listopada Światowym Dniem Ubogich.
2020-11-13 16:18:27
miniaturka

Franciszek i Joe Biden przeprowadzili rozmowę telefoniczną

Papież Franciszek odbył rozmowę telefoniczną z Joe Bidenem, który zdaniem mediów wybrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i został prezydentem elektem. Watykan nie podaje szczegółów tej rozmowy.
2020-11-13 16:19:59
miniaturka

Encyklika „Fratelli tutti” uczy jak kochać, nie ulegając uprzedzeniom

Kard. Tagle zauważył, że we „Fratelli tutti” Papież daje konkretne odpowiedzi na aktualną sytuację świata, a zwłaszcza rosnącego indywidualizmu oraz zamknięcia na drugiego. Caritas Internationalis, zorganizowała specjalny webinar dla swoich członków, który poświęcono wykazaniu użyteczności encykliki dla działań Caritas.
2020-11-13 16:21:27
miniaturka

Francja: coraz więcej rodzin żyje na skraju ubóstwa

Francuska Caritas (Secours Catholique) wskazuje na niepokojący wzrost ubóstwa w tym kraju, zwłaszcza wśród rodzin. Przybywa osób nieposiadających środków do życia i stających przed „niemożliwymi wyborami”. Wymaga to pilnych działań ze strony władz publicznych - podkreślił Vincent Destival, delegat generalny Caritas.