Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-21 09:25
MG / Łukasz Sośniak SJ – vaticannews.va

Szczepionka – tak, aborcja – nie

„Opracowanie skutecznej, bezpiecznej i powszechnie dostępnej szczepionki na koronaawirusa jest bardzo ważne, ale proces jej powstawania powinien unikać nieetycznych związków z aborcją” – napisali liderzy pro-life w liście do administracji prezydenta Donalda Trumpa.

Autor/źródło: Pixabay, 1041483, licencja: CC0

„Niezwykle ważne jest, aby Amerykanie mieli dostęp do szczepionki wyprodukowanej w sposób etyczny. Nikt nie powinien być zmuszany do wyboru między szczepieniem się przeciwko temu potencjalnie śmiertelnemu wirusowi, a naruszeniem swojego sumienia” - czytamy w liście.


Zdaniem dr Stephena M. Hahna z amerykańskiej komisji ds. żywności i leków, w przygotowaniu szczepionki nie ma potrzeby wykorzystywania komórek pochodzących z aborcji.


List został wystosowany po uruchomieniu trójfazowego planu administracji Trumpa, mającego na celu usunięcie ograniczeń w życiu ekonomicznym i społecznym, a jednocześnie powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronaawirusa, zwłaszcza wśród biedniejszych grup społecznych.


Sygnatariuszami listu są: abp Joseph Naumann z Kansas City, przewodniczący Komitetu ds. Działań na rzecz Pro-Life episkopatu Stanów Zjednoczonych; przewodniczący trzech innych komitetów konferencji biskupich; oraz przywódcy wielu innych grup katolickich i niekatolickich.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, bioetyka, koronawirus, szczepionka