Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-08 08:07
Anna Bajon / Izabela Tyras

Syryjscy i libańscy biskupi na Jasnej Górze

Wzywamy wszystkich do nieustannej modlitwy o pokój na świecie. Z wdzięcznością za pomoc oraz z prośbą o modlitwę w intencji Syrii i Libanu na Jasną Górę przybyli tamtejsi biskupi.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Przebywają oni w Polsce na zaproszenie premiera i brali udział w Forum Ekonomicznym w Krynicy. Jak podkreślają, nie mogło zabraknąć wizyty u Matki Bożej Częstochowskiej.

Bp Antoine Chbeir z Syrii przypomniał, że wciąż najważniejszym przesłaniem jest prośba do wspólnoty międzynarodowej o pomoc w przywróceniu pokoju na Bliskim Wschodzie: „Czekając na pokój, prosimy ciągle naszych chrześcijan i robimy wszystko co w naszej mocy, aby chrześcijanie nie wyjeżdżali z tej ziemi, żeby nie wyjeżdżali, aby pozostawali w swoich domach”.

Syryjski biskup dodał, że w obliczu wojny ludzie tam potrzebują wszystkiego - jedzenia, schronienia, pitnej wody, opieki medycznej i lekarstw. Dlatego tak ważna jest pomoc dostarczana na miejscu. Niesie ją przede wszystkim Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ale także i inni.

Za okazywane serce podziękował melchicki abp Issam John Darwish z Libanu: „My kochamy Matkę Bożą. W moim rycie Theotokos to Matka Boża bardzo czczona. Nie mogłem nie przyjechać do Polski i nie być w Częstochowie. Chcę za pośrednictwem waszego radia podziękować wszystkim Polakom za to, że pomagacie chrześcijanom na Bliskim Wschodzie”.

Biskupi szczególnie dziękowali także kapłanom, którzy z narażeniem życia przybywają, by świadczyć bardzo potrzebną pomoc duchową.

Liban ugina się pod ciężarem syryjskich uchodźców. Kościół katolicki pomaga wszystkim, chrześcijanom i muzułmanom.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-08 07:54:02
miniaturka

Wywiad z Papieżem: nikt nie powinien żyć w izolacji

Papież Franciszek udzielił kolejnego wywiadu, tym razem włoskiemu dziennikowi gospodarczemu „Il Sole 24 ore”. Dotyczy on związku etyki z ekonomią.
2018-09-08 08:00:45
miniaturka

Bp Hinder, Jemen: brak kultury kompromisu

Wspólnocie międzynarodowej powinno bardziej zależeć na zakończeniu wojny w Jemenie. Jak na razie jest to konflikt zapomniany – uważa bp Paul Hinder, zwierzchnik Kościoła katolickiego w Arabii Południowej, a zatem również w Jemenie.
2018-09-08 08:07:26
miniaturka

Indonezja: rośnie nietolerancja religijna

W Indonezji rośnie poziom nietolerancji religijnej – czytamy w raporcie opublikowanym przez centrum badań nad społeczeństwem i religią, którego siedziba znajduje się w Dżakarcie.
2018-09-08 08:19:24
miniaturka
play

„Oblicze Piękna” – Maryjny mural na ścianie łódzkiej kamienicy

„Oblicze Piękna” – to tytuł kolejnego muralu, który ozdobił jedną z łódzkich kamienic znajdujących się w centrum Łodzi. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, wszak Łódź przed laty nazwana już została miastem murali, jednak ten mural zasługuje na szczególną uwagę, bo przedstawia… Maryję.
2018-09-08 08:24:05
miniaturka
play

Abp Ryś do katechetów: Pan chce byśmy przekazywali wiarę i otwierali innych na Niego!

Ponad stu katechetów z regionu piotrkowskiego uczestniczyło w spotkaniu na rozpoczęcie roku katechetycznego, które odbyło się w kościele rektoralnym Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.
2018-09-08 13:08:18
miniaturka

Katowice: w poniedziałek pogrzeb śp. abp. Szczepana Wesołego

Pogrzeb śp. abp. Szczepana Wesołego, długoletniego duszpasterza Polonii, odbędzie się w poniedziałek, 10 września br. o godz. 11.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.