Strona główna
opoka.org.pl
2019-02-05 12:31
MG / Caritas.pl

Syria: Caritas wspiera młodych rodziców w Aleppo

Caritas Polska przy współpracy z kancelarią Premiera prowadzi program wsparcia dla młodych rodziców w Aleppo w Syrii, gdzie sytuacja spowodowana wojną jest nadal dramatyczna

Emigracja to obecnie spory problem, który dotyka chrześcijańskie społeczności w Aleppo. Trudne warunki i trwająca wojna nie tylko przyczyniają się do wyjazdu młodych ludzi z kraju, ale również zniechęcają tych, którzy zostali do założenia rodziny.


– Dla Kościoła od zawsze każde nowe małżeństwo i każde narodzone dziecko to ogromny skarb – mówił arcybiskup kościoła maronickiego Joseph Tobji podczas swojej wizyty w Polsce – jednak dziś musimy modlić się o niego ze zdwojoną siłą. Nie będzie chrześcijaństwa w Syrii, jeśli nie będzie młodych rodzin.


Założenie rodziny to jednak spora odpowiedzialność, a posiadanie dziecka – niemal luksus. Artykuły pierwszej potrzeby są bardzo drogie, a bezrobocie w Syrii sięga ponad 57%. Wsparcie młodych rodzin w zakresie artykułów pierwszej potrzeby dla niemowląt i dzieci poniżej 3 roku życia było więc koniecznością. Dzięki pomocy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stało się możliwe.


Dzięki projektowi „Kompleksowa pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w Aleppo” rodziny aż 94 dzieci w wieku 0-3 lat otrzymały artykuły pierwszej potrzeby: mleko w proszku (dla niemowląt), słoiczki z jedzeniem, pampersy i artykuły pielęgnacyjne oraz dziecięcą odzież.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: