Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-17 08:40
S. Zielińska / ks. Paweł Pasierbek SJ

Synod nt. Amazonii: przyjęto dokument przygotowawczy

„Amazonia: nowe drogi dla Kościoła oraz na rzecz ekologii integralnej” to temat mającego odbyć się w październiku 2019 r. Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów poświęconego temu regionowi Ameryki Południowej.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

W Watykanie zakończyły się obrady Rady Przedsynodalnej, w czasie których zatwierdzono dokument przygotowawczy zawierający kwestionariusz końcowy. Zostanie on przesłany do zainteresowanych episkopatów oraz innych organów uprawnionych do konsultacji przygotowawczych.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Cláudio Hummes OFM, przewodniczący Kościelnej Sieci Panamazońskiej (Repam) mówił o atmosferze towarzyszącej spotkaniu.

„Praca była bardzo intensywna, towarzyszyła jej dobra atmosfera, z nadzieją patrzyliśmy na to, co przyniesie ten synod poświęcony Amazonii – powiedział kard. Hummes. Za ten czas pragniemy szczególnie podziękować Bogu. Bardzo znacząca była dla nas obecność Papieża, odebraliśmy to jako szczególne wyróżnienie. Słuchał nas z dużą uwagą. Dało się odczuć ducha eklezjalnego i zaangażowania w to, aby znaleźć krok po kroku nowe rozwiązania, których potrzebuje tamtejszy Kościół oraz integralna ekologia. Wykonaliśmy naprawdę dużą pracę. Dokument końcowy teraz będzie rozesłany do diecezji. Tam odbędą się spotkania także międzydiecezjalne, regionalne, aby przestudiować otrzymany materiał i odpowiedzieć na pytania”.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy