Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-27 08:07
S. Zielińska / Beata Zajączkowska

Synod kuźnią pomysłów pracy z młodymi

Synod to doskonałe miejsce wymiany nie tylko myśli, ale i konkretnych doświadczeń. Wiele pomysłów można skonfrontować w praktyce z ludźmi, którzy w innych częściach świata podejmują ciekawe inicjatywy związane z młodzieżą.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Libański duszpasterz młodzieży maronickiej podkreśla, że synod to kuźnia pomysłów i warto uczyć się od innych. W tym kontekście ks. Toufic Bou-Hadir przypomina, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były np. inspiracją do zorganizowania pierwszego światowego spotkania młodzieży maronickiej, które w ubiegłym roku odbyło się w Libanie. W przyszłym roku organizatorzy chcą pójść o krok dalej, organizując w Bejrucie pierwsze ekumeniczne spotkanie młodzieży Bliskiego Wschodu.

„Wyzwaniem naszego podzielonego regionu jest dialog ekumeniczny i międzyreligijny i w tym kierunku chcemy pracować z młodymi” – podkreśla ks. Bou-Hadir. Wskazuje, że w tym celu Kościół maronicki nawiązał m.in. ścisłą współpracę ze Wspólnotą z Taizé.

„Młodzi Libańczycy są budowniczymi mostów dialogu. Nasz kraj, który przyjął tak wielu uchodźców jest przykładem religijnego i politycznego pluralizmu dla całego Bliskiego Wschodu, który potrzebuje obecności chrześcijan. Dlatego też stawiamy na pracę z młodzieżą, która wychodzi poza religijne podziały” – podkreśla libański kapłan.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: