Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-11-03 15:16
S. Zielińska / episkopat.pl

Sympozjum Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich – „Jak żyć po Bierzmowaniu”

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich, Biskup Świdnicki Ignacy Dec zaprasza na sympozjum pt. „Jak żyć po Bierzmowaniu”, które odbędzie się 4 listopada w Toruniu.

Autor/źródło: wsksim.edu.pl

Sympozjum będzie miało miejsce w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej z którą Rada współorganizuje to wydarzenie.

Zaproszeni są wszyscy, którzy przyjęli sakrament Bierzmowania – świeccy oraz duchowni – aby wspólnie poszukać kierunków zaangażowania apostolskiego i aby odkryć swoją rolę i misję w Kościele. Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Czy wiemy jednak co znaczy być dojrzałym chrześcijaninem?

– To będzie pierwsze tego typu sympozjum organizowane przez Radę KEP ds. Apostolstwa Świeckich – wyjaśnia bp Ignacy Dec. – Wybraliśmy temat związany z Bierzmowaniem, a właściwie z tym co dzieje się z człowiekiem po jego przyjęciu. Niestety dla niektórych to ostatni kontakt z Kościołem. Ale tu gdzie kończy się rola duchownych pojawia się olbrzymie pole dla zaangażowania świeckich w dalszą ewangelizację. Będziemy starali się wspólnie zastanowić jak razem ewangelizować i poszukać odpowiedzi na pytanie, jak swoim działaniem dawać świadectwo o Bogu – czyli jak żyć po Bierzmowaniu?

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:00 Mszą św., której przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Ignacy Dec.

Źródło: episkopat.pl, wsksim.edu.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: