Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-17 11:54
AC / rk/ KAI

Świecki ewangelizator: katolik musi rozumieć Pismo i poznawać moc Bożą

Do zaangażowania się całym sobą w wypełnianiu przykazań Boga i poznawania Jego słowa na co dzień zachęcał słuchaczy rekolekcji w Wilkowicach k. Bielska-Białej Witek Wilk, świecki ewangelizator, mąż i ojciec czwórki dzieci.

Autor/źródło: Pixabay, congerdesign, licencja: CC0

Jeden z pomysłodawców ewangelizacyjnego przedsięwzięcia „Strefa Mocy” prowadzi trzydniowe rekolekcje w sali wilkowickiej OSP, gdzie co wieczór pojawia się kilkaset osób.

„Jak mam wypełnić Prawo Boże, skoro go nie znam?” – zapytał retorycznie 43-letni ewangelizator i zachęcił do systematycznej i uważnej lektury Pisma Świętego. „Masz wypełniać Prawo, słuchać Jego głosu, a więc czytać słowo Boże. W ten sposób chodzimy Jego drogami” – dodał i zapewnił, że poważne traktowanie i czytanie Biblii prowadzi do niezwykłego doświadczenia znaków i cudów.

„Ja sobie nie wyobrażam, że ktoś z was oczekuje życia w obfitości i nie poznaje słowa Bożego. Nie ma innej drogi. Żeby twoje życie sakramentalne nabrało pełnego wymiaru, potrzebujesz poznać Boga, którego przyjmujesz!” – argumentował Wilk i dzielił się świadectwem, jak pod wpływem lektury Pisma Świętego zmieniło się jego własne życie.

„Zabiegamy w codziennym życiu, by coś zdobyć. Robimy kariery, żeby coś sobie udowodnić. Przed Bogiem nie trzeba nic udowadniać. Jesteś Jego ukochanym dzieckiem. Bóg obiecuje, że to On nas wywyższy. Chce nam dać szczęście” – kontynuował mówca.

Zdaniem Wilka, kluczowe dla życia wyznawcy Chrystusa jest rozumienie Pisma i poznanie mocy Bożej. „Jeżeli nie rozumiesz Pisma i tego, co ono mówi, jesteś w błędzie. Jeżeli jesteś w błędzie, będziesz zadawał głupie pytania. Nie będziesz rozumiał, co Bóg przygotował dla ciebie” – wyjaśnił i wskazał na potwierdzenie słowa Jezusa do saduceuszów z Ewangelii Mateuszowej (Mk 12, 24).

„Nie wiemy, że Bóg chce nam objawiać swoją moc. Doświadczenie tej mocy nie jest zarezerwowane dla niektórych” – zapewnił.

Rekolekcjom w Wilkowicach towarzyszą słowa z 1 Listu do Koryntian (1Kor 2,9): „…ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”. Zorganizowała je grupa ponad 30 osób związanych z parafiami w Wilkowicach, Bystrej i Mesznej. Pomysłodawcy przedsięwzięcia postanowili wyjść z murów kościoła i zrealizować projekt w duchu nowej ewangelizacji.

Witek Wilk od prawie ćwierć wieku prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego posłudze, która obejmuje także inne kraje Europy, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. Witek i Sylwia Wilkowie założyli już kilkanaście wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych.

rk / Bielsko-Biała

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-16 21:23:28
miniaturka

Bp Śmigiel do Ruchu Światło-Życie: Chrystus nie chce ludzi perfekcyjnych

- Chrystus nie chce ludzi perfekcyjnych, lecz doskonałych – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. kończącej Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej.
2019-03-17 10:38:45
miniaturka

Lublin: debata młodzieży i duszpasterzy na Synodzie Młodych

Młodzież z archidiecezji lubelskiej wraz ze swoimi duszpasterzami spotkała się na debacie podczas drugiego dnia I Synodu Młodych.
2019-03-17 11:16:13
miniaturka

17 marca wspomnienie św. Patryka – wielkiego Europejczyka i patrona Irlandii

17 marca Kościół powszechny wspomina w liturgii św. Patryka, niewolnika piratów, pasterza owiec, mnicha i biskupa, apostoła i patrona Irlandii.
2019-03-17 12:20:15
miniaturka

Houston: przewodniczący episkopatu USA w szpitalu

Minionej nocy arcybiskup Galveston-Houston kardynał Daniel DiNardo został odwieziony do szpitala w związku z objawami łagodnego udaru. Liczący niemal 70 lat purpurat jest przewodniczącym konferencji episkopatu USA.
2019-03-17 17:14:32
miniaturka

Papież: droga uczniów wiedzie przez krzyż

O wiodącej przez krzyż drodze uczniów Jezusa mówił Franciszek w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną „Anioł Pański”.
2019-03-17 17:33:03
miniaturka

Kościół św. Piotra w Odessie ogłoszony bazyliką

Kościół św. Piotra Apostoła w Odessie na Ukrainie decyzją Papieża Franciszka został ogłoszony bazyliką mniejszą. Poinformował o tym nuncjusz apostolski abp Claudio Gugerotti.