Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-17 10:55
AC / Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Świeca, która tworzy polską Wigilię

XXV edycja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest już na finiszu.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

W wielu parafiach diecezji siedleckiej wciąż można nabyć świece, z których dochód przeznaczony będzie na działania charytatywne w Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) jak i poza nią.

Świece dostępne są w kolorach białym i niebieskim w dwóch kształtach i o różnych wielkościach. Siedlecka Caritas zamówiła ich w tym roku aż 64 500 sztuk.

- Zapraszamy do włączenia się w tę najbardziej rozpoznawalną akcję Caritas. Część zebranych środków posłuży realizacji działań charytatywnych w parafiach oraz zostanie przekazana do Caritas Polska na remont zrujnowanej szkoły w Aleppo w Syrii. Wzorem ubiegłego roku dofinansujemy prowadzenie internatu dla molestowanych dziewcząt w Boliwii, gdzie pracują misjonarze z diecezji siedleckiej. Dzięki dystrybucji świec zgromadzimy pieniądze, które posłużą jako wkład własny do projektów Caritas Diecezji Siedleckiej skierowanych do dzieci: funkcjonowania dwóch Świetlic Socjoterapeutycznych i jednej Profilaktyczno-Wychowawczej (w Siedlcach i w Parczewie), Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem (Siedlce, Łosice, Pilawa), z których korzystają również dzieci, głównie doświadczające przemocy, realizację „Wakacyjnej Akcji Caritas”, czyli specjalistycznych kolonii letnich skierowanych do potrzebujących dzieci jako pomoc w odreagowaniu trudnej sytuacji rodzinnej  – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS.

„Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” to ogólnopolska akcja, która w widzialny sposób zmienia niełatwe życie potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie i zagranicą. Polega ona na rozprowadzaniu w parafiach specjalnych świec, które zapalamy w Wigilię przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej informacji: www.siedlce.caritas.pl

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-12-17 09:21:38
miniaturka

Chrześcijanie chcą pozostać w Iraku

Chrześcijanie z Równiny Niniwy nie mają zamiaru opuszczać swojej ziemi. Chcą pozostać na miejscu i być częścią społeczeństwa, wnosząc wkład w jego odbudowę.
2018-12-17 09:49:32
miniaturka

Tak, POMAGAM! XV Ogólnopolska Zbiórka Żywności zakończona!

Ponad 27 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej podczas ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!” na terenie diecezji siedleckiej w dniach 7-8 grudnia 2018r. Zakończona sukcesem akcja połączyła siły wolontariuszy, sklepów i darczyńców.
2018-12-17 10:24:27
miniaturka
play

Święta z Ubogimi 2018

Ponad 400 bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy, z którymi Wspólnota Sant’Egidio spotyka się przez cały rok na ulicach stolicy 25 grudnia weźmie udział w uroczystym obiedzie bożonarodzeniowym.
2018-12-17 11:34:05
miniaturka

Światło z Betlejem w Krakowie

- Najważniejsze jest to (…), że z tego światła, którym jest Jezus Chrystus chcemy zaczerpnąć światło dla siebie samych - dla każdej i każdego z nas - mówił abp Marek Jędraszewski w Katedrze Wawelskiej podczas Mszy św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju.
2018-12-17 12:19:16
miniaturka

Modlitwa w 37. rocznicę pacyfikacji kopalni KWK „Wujek”

Eucharystią pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca 16 grudnia rozpoczęły się obchody 37. rocznicy pacyfikacji kopalni KWK „Wujek”.
2018-12-17 12:24:32
miniaturka

Rekolekcje Adwentowe - Kościół jest dobry odc. 5 „WSPÓLNOTA”

Kościół jest dobry, gdyż jest wspólnotą.