Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-15 18:00
ek / KAI

Światowa Rada Kościołów zaprasza do udziału w Tygodniu Modlitw o Pokój w Ziemi Świętej

Sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów (ŚRK) pastor Olav Fykse Tveit w specjalnym liście zaapelował „do wszystkich ludzi dobrej woli” o udział w tegorocznym Światowym Tygodniu Modlitw o Pokój w Izraelu i Palestynie.

Autor/źródło: Maciej Górnicki/licencja: CC BY

Organizowany jest on rokrocznie w trzecim tygodniu września. W tym roku w ramach dniach 16-23 września będzie on przebiegać pod hasłem „Młodzież i dzieci: budzić nadzieję i prowadzić do zmian”, poinformowała wiedeńska fundacja Pro Oriente.

Według pastora Fykse Tveita, chrześcijanie muszą dawać świadectwo w akcjach pokojowych. „Pragniemy zwrócić uwagę odpowiedzialnych polityków, a także całej opinii społecznej, na smutną i nierozwiązaną, niemal zapomnianą sytuację, która nie przynosi korzyści ani Izraelczykom, ani Palestyńczykom”, podkreślił sekretarz generalny ŚRK. Przypomniał, że na skutek konfliktów najbardziej cierpi młodzież i dzieci. A przecież przyszłość Ziemi Świętej leży w rękach młodych ludzi. Po ponad 50 latach okupacji na terenach palestyńskich zbyt wiele dzieci „musi wzrastać w strachu, ubóstwie i braku nadziei”. Zbyt wielu młodych nie ma dostępu do normalnego wychowania, nie może też znaleźć odpowiednich miejsc pracy. 

Nadal jednak istnieje nadzieja na sprawiedliwy pokój, czytamy w liście pastora Fykse Tveita. Swoje zaproszenie do udziału w Światowym Tygodniu Modlitw, ŚRK kieruje do wszystkich wspólnot chrześcijańskich, organizacji chrześcijańskich i społecznych oraz do wiernych. Poprzez udział w tej inicjatywie, uczestniczenie w nabożeństwach, spotkaniach i różnych formach wsparcia, możemy wspólnie przyczynić się do sprawiedliwego pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami. 

ts / Genewa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-15 11:46:10
miniaturka

Bp Piotrowski do kieleckich karmelitanek: potrzebna jest wasza obecność

Nadal, po 60 latach, potrzebna nam jest wasza obecność i modlitwa – mówił dzisiaj podczas Mszy św. w kaplicy kieleckich sióstr karmelitanek bp Jan Piotrowski, przewodnicząc Mszy św. dziękczynnej z okazji przybycia sióstr do Kielc w 1958 r.
2018-07-15 15:57:15
miniaturka

Franciszek: Chrystus jest w centrum misji Kościoła

O tym, że Chrystus jest w centrum misji Kościoła oraz, że Jego orędzie należy głosić ubogimi środkami przypomniał papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.
2018-07-15 16:09:24
miniaturka

Rusza kolejna edycja akcji Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów"

Caritas Polska rozpoczęła kolejną edycję akcji "Tornister Pełen Uśmiechów", która polega na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci w Polsce i za granicą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.
2018-07-15 16:30:00
miniaturka

Papież do młodych: bądźcie zakorzenieni w historii i kulturze

"Nie wyprodukowano nas w laboratorium. Wyrastamy z konkretnej rodziny, historii, kultury i musimy być w niej zakorzenieni. Tylko tak możemy coś zmienić" – mówił Papież w przesłaniu do młodzieży z archipelagu Antyli na Morzu Karaibskim.
2018-07-15 16:40:05
miniaturka

30 dni do wyjścia XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymki Białystok - Grodno - Wilno

30 dni?Jedni powiedzą, że to dużo, inni wręcz odwrotnie – bardzo mało. Jedno jest pewne! Już za 30 dni (16 sierpnia) będziemy w drodze do Ostrej Bramy.
2018-07-16 08:37:35
miniaturka

Pierwsze przesłanie nowego prefekta Dykasterii ds. Komunikacji

Paolo Ruffini zapewnił afrykańskich biskupów, że w reformie watykańskich mediów nie zostaną zaniedbane kraje, które mają utrudniony dostęp do techniki cyfrowej. Z uznaniem odniósł się do owoców wieloletniej współpracy między Radiem Watykańskim i rozgłośniami diecezjalnymi.