Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-06 15:32
JR / vaticannews.va

Świat nie może dłużej ignorować dramatu Mozambiku!

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) bije na alarm w sprawie dramatycznej sytuacji w Mozambiku. Islamscy dżihadyści dopuszczają się tam okrutnych zbrodni. Ponad 700 tys. ludzi uchodzących przed ich bestialstwem potrzebuje aktualnie pilnego wsparcia.

Autor/źródło: Pixabay.com

Wolontariusze papieskiego stowarzyszenia obecni są w tym afrykańskim kraju dokumentując m.in. barbarzyńskie działania, jakich od czterech lat dopuszczają się islamscy fundamentaliści. „Wideo, jakie zostało nakręcone po atakach w Palmie nie nadaje się do upublicznienia z powodu szokujących scen, które zawiera. Można odnieść wrażenie, że dżihadystom zależy na tym, by wyrządzać jak najokrutniejszą krzywdę i siać ogromny terror” – mówi Ulrich Kny, odpowiedzialny za projekty PKWP w Mozambiku. Podkreśla on, że nawet dzieciom ścinane są głowy, a ciała swych ofiar oprawcy bestialsko okaleczają.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie podnosi ogólnoświatowy alarm w sprawie sytuacji w Mozambiku retorycznie pytając: ile jeszcze musi być ofiar, by świat zechciał zauważyć dokonujący się dramat. Stowarzyszenie, które przeznaczyło ostatnio 160 tys. euro na pomoc uchodźcom wskazuje, że bez wsparcia z zewnątrz nie da się stawić czoła temu narastającemu kryzysowi humanitarnemu. Podkreśla jednocześnie, że pierwszym warunkiem zmiany obecnej sytuacji jest położenie kresu niepochamowanej przemocy. „Świat nie może dalej ignorować tej tragedii” – mówi Ulrich Kny przypominając, że islamiści wygnali z prowincji Cabo Delgado 800 tys. chrześcijan.

Za mieszkańcami Cabo Delgado wielokrotnie wstawiał się Papież Franciszek, który apelował do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie wysiłków w celu zakończenia trwającego tam kryzysu. W czasie swej wizyty w Mozambiku zwrócił uwagę na problem związany z rozkradaniem dóbr naturalnych tego kraju i na złączone z tym ogromne cierpienia ludzi. Pierwszym powodem konfliktu w Cabo Delgado są bowiem bogactwa, do których dopiero potem została dorobiona ideologia mająca doprowadzić do przejęcia kontroli nad tym terenem. Ojciec Święty w grudniu podarował też 100 tys. euro na pomoc dla przesiedleńców. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dwóch ośrodków zdrowia dla uciekających przed atakami dżihadystów.

Beata Zajączkowska – Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-06 13:25:21
miniaturka

Niższa cena kredytów dla firm w Alior Banku

Alior Bank obniża o połowę prowizję przygotowawczą od kredytów dla mikrofirm i małych przedsiębiorstw. Oferta dotyczy nowego finasowania udzielanego w formie kredytu w rachunku bieżącym, Biznes Kredytu obrotowego i na cele zakupowe, kredytów nieodnawialnych na finansowanie bieżącej działalności, w tym kredytu Łatwy Kapitał.
2021-04-06 13:29:23
miniaturka

Abp Hoser wciąż przebywa w szpitalu. Dziękuje za modlitwy w jego intencji

Abp Henryk Hoser, biskup senior diecezji warszawsko-praskiej i wizytator apostolski parafii w Medziugorie, wciąż przebywa w jednym z warszawskich szpitali z powodu zakażenia koronawirusem. Jego stan jest stabilny.
2021-04-06 13:53:47
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Doświadczenie spotkania z Jezusem – w Słowie, Eucharystii i wspólnocie wiary – ma nas przemienić, abyśmy z pałającymi sercami wrócili do domów, miejsc pracy, nauki i odpoczynku, a także aktywności internetowej, świadcząc wszędzie tam, że Pan rzeczywiście zmartwychwstał.
2021-04-07 08:51:54
miniaturka

Kard. Nycz miał niewielki udar. Jego stan się poprawia

„Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem” – poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas Mszy św. Krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Od czwartku przebywa w szpitalu.
2021-04-07 09:48:17
miniaturka

O. Leon Knabit OSB trafił do szpitala

„O. Leon poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania. Prosimy Was wszystkich o modlitwę za naszego najstarszego współbrata” – poinformowało 6 kwietnia po południu opactwo benedyktynów w Tyńcu.
2021-04-07 10:02:15
miniaturka
play

Nadchodzi nowe... z zespołem TYLKO TY! Posłuchaj i „pokochaj jeszcze raz”

„Wszystko czego pragnę” to przepiękny, wzruszający utwór z nadchodzącej płyty „Pokochaj jeszcze raz”. TYLKO TY to zespół wyłoniony spośród stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zachwyca nie tylko prawdziwym dzieleniem się wiarą w Jezusa, ale i wysokim poziomem wokalnym.