Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-03 09:55
nc / Łukasz Sośniak SJ - Vaticannews.va

Św. Tereska z rodzicami z wizytą w Australii

Tysiące pielgrzymów modliły się przy relikwiach św. Teresy z Lisieux oraz jej świętych rodziców, Ludwika i Zelii Martin. Relikwie odbywają czteromiesięczną peregrynację po Australii, która rozpoczęła się w diecezji Wilcannia-Forbes, w kościele św. Wawrzyńca.

Autor/źródło: AlexanderRahm/commons.wikimedia.org/CC BY 3.0

Poranna Msza powitalna transmitowana była na żywo do wszystkich szkół katolickich, a 150 dzieci utworzyło straż honorową przy relikwiarzach. „Wielu z nas wychowało się czytając zapiski św. Tereski, dlatego z niecierpliwością oczekiwaliśmy na to wydarzenie” – zapewnił Hugo Chris, wicekanclerz diecezji.

Przez cały dzień kościół był otwarty dla pielgrzymów, tak aby każdy, kto chciał, mógł pomodlić się przy relikwiach świętych. Podczas nabożeństwa dziękczynnego wierni dzielili się swoimi doświadczeniami ze św. Tereską. „Rozwiała strach przed Bogiem. Wierzyła głęboko, że Bóg jest jej rodzicem, mówiła, że nie można bać się Boga, który stał się małym dzieckiem. Miała niezwykłą świadomość bożej miłości” – mówił bp Columba Macbeth Green. „Uczy nas, że nie wolno przegapić żadnej okazji do czynienia dobra. Czasem wystarczą najdrobniejsze gesty, uśmiech, miłe słowo” – dodał. Zaznaczył, że jej „mała droga” miała wpływ i na jego powołanie.

Św. Teresa zmarła w 1897 roku i 28 lat później została ogłoszona świętą przez Papieża Piusa XI. Jej rodzice, święci Ludwik i Zelia, są jedynym kanonizowanym małżeństwem. „Borykali się z problemami, z jakimi zmagają się i współczesne rodziny. Dlatego są tak bardzo aktualni” – powiedział bp Green.

Peregrynacja relikwii dookoła Australii zakończy się w maju.

Źródło: Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-03 08:22:06
miniaturka

Asia Bibi: wybaczyłam wszystkim, którzy mnie źle traktowali

- Chciałabym, żeby zniknął fanatyzm i nikt więcej nie musiał już cierpieć w Pakistanie z powodu niesprawiedliwej ustawy o bluźnierstwie - Asia Bibi mówiła o tym w czasie pobytu w Paryżu, gdzie promowała swą książkę „Nareszcie wolna”.
2020-03-03 08:31:45
miniaturka

Otwarcie archiwów - Pius XII wobec nazizmu i komunizmu

Johan Ickx, dyrektor archiwów historycznych, przypomina, że do tej pory znane były już oficjalne dokumenty Piusa XII z czasów II wojny światowej. Teraz poznamy również teksty nieoficjalne, co pozwoli odtworzyć genezę papieskich działań, wszelkie działania zakulisowe.
2020-03-03 08:47:43
miniaturka

Strzelanina w kościele w Kalifornii

Nie żyje mężczyzna, który wtargnął z bronią w ręku do kościoła Niepokalanego Serca Maryi w Santa Ana w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. W świątyni znajdowało się 15 osób, z których żadna nie została ranna.
2020-03-03 09:38:31
miniaturka

Promocja nowych pomocy duszpasterskich na Jasnej Górze

„Opatrznościowy Pasterz. Drogi życia Stefana kard. Wyszyńskiego” oraz „Maryjne Vademecum Duszpasterza” - to dwie książki, których promocja odbyła się niedawno na Jasnej Górze. Pierwsza to pomoc do nabożeństw majowych, druga zaś również wpisuje się w miesiąc maryjny, ale go przekracza.
2020-03-03 10:05:56
miniaturka

Kapituła Prowincjalna Zgromadzenia Księży Marianów

58 zakonników bierze udział w kapitule prowincjalnej Zgromadzenia Księży Marianów. Podczas tygodniowego zgromadzenia ojcowie kapitulni będą dyskutować mi.in. nad kwestią starzejącej się mariańskiej wspólnoty przy jednoczesnym braku powołań (02-06.03).
2020-03-03 10:45:16
miniaturka

Ks. prof. Czyżewski: nie było wcześniej takiej publikacji zapisków Prymasa

W Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbyło się 2 marca drugie z cyklu spotkań organizowanych w ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Tym razem tematem prelekcji było Gniezno w nauczaniu i zapiskach Prymasa Tysiąclecia.