Strona główna
opoka.org.pl
2021-11-02 13:59
AC / milosierdzieplock.pl

Św. Faustyna i jej wizja czyśćca. Co widziała?

„Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą”. Św. s. Faustyna Kowalska pisała o czyśćcu w swoim „Dzienniczku”. Co widziała? Co zapisała? Jak można pomóc duszom czyśćcowym? Kto jest dla nich „ochłodą”?

Autor/źródło: Photogenica.pl

„Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem” - pisze o czyśćcu siostra Faustyna Kowalska, święta Kościoła katolickiego, w swoim „Dzienniczku”.

Największym cierpieniem dusz czyśćcowych jest tęsknota za Bogiem. Są już tak blisko oglądania Stwórcy. Jak można im pomóc? Dusze czyśćcowe, wg wizji św. Faustyny, nie mogą pomóc same sobie. Tylko modlitwa ludzi, którzy są jeszcze na ziemi, może im pomóc w dostaniu się do nieba.

Kto jest „ochłodą” dla dusz czyśćcowych? Św. Faustyna pisala o Maryi: „Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe”.

Miłosierdzie Boga nie chce tego, ale... Bóg jest nie tylko miłosierny, ale i sprawiedliwy. To jedna z głównym prawd wiary, że Bóg jest sędzią sprawiedliwym. Ludzie sami ponoszą konsekwencje swoich czynów na ziemi, gdyż otrzymali od Boga dar wolności. Choć miłosierdzie Boga nie chce tego... to sprawiedliwość każe.

Bóg pragnie dobra dla każdej duszy, dlatego wysłuchuje modlitw za dusze czyśćcowe. Ta modlitwa wg św. s. Faustyny Kowalskiej jest nieoceniona. Siostra Faustyna zobaczyła pewnej nocy zmarłą siostrę z pierwszego chóru, który była w płomieniach i cierpiała. Usilnie zaczęła się za nią modlić. „Po jakimś czasie przyszła znowu do mnie w nocy, ale już w innym stanie. Już nie była w płomieniach, jak przedtem, a twarz jej była rozpromieniona, oczy błyszczały radością i powiedziała mi, że mam prawdziwą miłość bliźniego, że wiele dusz innych skorzystało z modlitw moich i zachęcała mnie, żebym nie ustawała [w modlitwach] za duszami w czyśćcu cierpiącymi i powiedziała mi, że ona już niedługo będzie w czyśćcu pozostawać” - napisała w swoim „Dzienniczku”.

Modlitwa za dusze czyśćcowe to bezcenny uczynek miłosierdzia. Najpiękniejszy dar, jaki można ofiarować zmarłym.

źródło za: milosierdzieplock.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-11-02 11:27:11
miniaturka

Wanda Półtawska, przyjaciółka Jana Pawła II, kończy 100 lat

2 listopada setne urodziny obchodzi Wanda Półtawska, przyjaciółka i jedna z najbliższych współpracownic Jana Pawła II. Psychiatra, doktor nauk medycznych, była więźniarka obozu w Ravensbrück, działaczka pro-life, dama Orderu Orła Białego.
2021-11-02 11:47:49
miniaturka

Malinowski: Polska zapobiega handlowi ludźmi. Bierze udział w procesie chartumskim

„Są to historie drastyczne. My staramy się nie epatować tymi historiami, które znamy bo ludzie nie do końca nam wierzą, że to mogło się wydarzyć. A niestety wydarzyło się i spotkało ofiary handlu ludźmi” – mówi Radosław Malinowski, prezes Fundacji HAART Kenya, walczącej z handlem ludźmi.
2021-11-02 11:58:24
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Czy Bóg nie jest zbyt zaborczy? Czy naprawdę powinniśmy Mu oddać wszystko? Tak. Ponieważ tylko wtedy możemy mieć wszystko, gdy miłość do Niego będzie na pierwszym miejscu. Oddając Bogu wszystko, dobrze więc inwestujemy, ponieważ On nie pozwoli nigdy prześcignąć się w miłości.
2021-11-02 14:30:35
miniaturka

Papież: przygotujmy się na nasz ostatni krok

Nawiedzając dziś cmentarze pomyślmy o ostatnim kroku naszego życia. Ważne, by ten ostatni krok kierował nas na właściwą drogę, a nie na manowce – mówił papież podczas Mszy odprawionej na francuskim cmentarzu wojennym w Rzymie.
2021-11-02 14:54:33
miniaturka

Do Ziemi Świętej wracają pielgrzymi

Dziś rano po wielu miesiącach przerwy spotkałem pierwszą grupę pielgrzymów, która przybyła do Ziemi Świętej. Dla nas jest to znak nadziei – powiedział Radiu Watykańskiemu łaciński patriarcha Jerozolimy, dzieląc się radością z wznowienia ruchu pielgrzymkowego.
2021-11-02 15:05:52
miniaturka

Birma: aresztowano 7 pracowników Caritas

Wojsko w Birmie aresztowało siedmiu pracowników lokalnej Caritas, którzy nieśli pomoc osobom wewnętrznym przesiedleńcom w ogarniętym konfliktem stanie Kayah. Zatrzymania dokonano 18 października w Loikaw, stolicy stanu, gdy pracownicy roznosili żywność i leki.