Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-03 15:47
S. Zielińska / Salve TV

Studenci miażdżą moherowe stereotypy

Czy łatwo jest wierzyć w dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi? Czy można osiągnąć karierę, kiedy jest się osobą wierzącą? - na te pytania odpowiadali studenci z ASK Soli Deo.

Agnieszka Wardak i Michał Wierzbicki z Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo wyjaśniali, w jaki sposób łączyć wiarę z życiem studenckim.

- Szukałem ludzi, z którymi będę mógł porozmawiać o Bogu. Szukałem wspólnoty, a znalazłem stowarzyszenie ASK Soli Deo. Po pierwszym dniu stwierdziłem, że mogę tam się rozwijać, rozwijać swoją wiarę i swoje umiejętności - mówił Michał Wierzbicki.

- Dla mnie to spędzenie czasu z ludźmi, którzy podzielają moje wartości, rozwijanie mojej wiary, umiejętności - dodawała Agnieszka Wardak.

- Życie w Soli Deo to nie jest życie grzecznego chłopczyka i grzecznej dziewczynki, tylko naprawdę działamy i bawimy się i to nam daje dużo szczęścia - podkreślał Michał.

- Celem Chrześcijańskiego Forum Młodych jest to, aby nasi uczestnicy uwierzyli w to, że wiara może pomóc w tym, aby osiągnąć sukces. Nasi prelegenci są tego doskonałymi przykładami. Ta wiara była ich skałą - zaznaczył.

- Chcemy, by uczestnicy Chrześcijańskiego Forum Młodych wyszli z tego wydarzenia jako liderzy w swoich organizacjach, by potem tworzyli elitę naszego narodu, która opiera swoje działania na katolickich wartościach - dodawała Agnieszka.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi: