Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-23 08:42
AC

Strzelanina we Francji. Trzech policjantów nie żyje

Dramatyczne chwile przed świętami Bożego Narodzenia we Francji. Niedaleko Puy-de-Dome miała miejsce strzelanina. Zginęło trzech młodych policjantów, czwarty jest ranny i trafił do szpitala.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

Jak podaje AFP News Agency na swoim profilu na Twitterze, trzech policjantów zostało zastrzelonych, a czwarty ranny w środkowej Francji po wezwaniu do zamieszek w jednym z domów. Trwa obława na 48-letniego mężczyznę, który uciekł z miejsca zbrodni. Według napływających informacji, mężczyzna podpalił przed ucieczką dom. Na miejscu zamieszek jest policja i straż pożarna.

Policjanci zabici przez napastnika mieli 21, 37 i 45 lat.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-22 16:29:25
miniaturka

„Idź odbuduj mój Kościół... domowy /Rebuild my church... home/!”

To temat kolejnego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się 16 stycznia 2021 roku, w formie online za pośrednictwem aplikacji Zoom. Zapisy do 14 stycznia. Serdecznie zapraszamy! W programie wiele ciekawych referatów ukazujących min. nauczanie Jana Pawła II na temat małżeństwa i rodziny oraz praktycznych wskazań pokazujących jakie działania podejmować w kierunku wzmocnienia małżeństw i rodzin na emigracji.
2020-12-22 17:07:32
miniaturka

Islandia: Klasztor Polskich Karmelitanek Bosych

"Wobec Piękności Bożej"- to jubileuszowa płyta nagrana przez Siostry Karmelitanki jako dziękczynienie Miłosiernemu Panu za 80 lat istnienia islandzkiego klasztoru, w tym za 35 lat obecności polskiej wspólnoty na Islandii. Płyta zawiera 21 utworów w aranżacji i wykonaniu Sióstr Karmelitanek. Niektóre teksty to poezje wielkich mistyków Karmelu, czy też poetyckie modlitwy.
2020-12-22 20:43:02
miniaturka

Bp Lechowicz: Życzenia skierowane do Polonii

Przyjmijcie Dziecię Jezus z otwartymi rękami oraz podejmujcie starania, by coraz lepiej Go poznać – napisał bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w życzeniach skierowanych do Polonii zagranicznej z okazji świąt Bożego Narodzenia.
2020-12-23 09:43:06
miniaturka

Prezes zarządu Pfizer Polska: zamierzam zaszczepić siebie i swoich bliskich

Nie szczepionki powinniśmy się bać, bo jej skuteczność jest wysoka, a bezpieczeństwo potwierdzone, ale wirusa SARS-CoV-2 i jego groźnych dla zdrowia i życia powikłań – powiedziała PAP prezes zarządu Pfizer Polska Dorota Hryniewiecka–Firlej. Zapowiedziała, że zamierza zaszczepić siebie i swoich bliskich.
2020-12-23 09:59:50
miniaturka

Nie uważam, że w sprawie aborcji powinno być referendum. Aborcja oznacza zabicie dziecka

Nie uważam, że w sprawie aborcji powinno być przeprowadzane jakiekolwiek referendum. To są sprawy życia i śmierci, bardzo poważna rzecz. Aborcja oznacza zabicie dziecka – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda.
2020-12-23 10:19:52
miniaturka

Rynek nieruchomości przemysłowych i logistycznych odporny na koronawirusa

Mimo pandemii, od początku stycznia do końca września 2020 r. przybyło w Polsce 1,7 mln metrów kw. powierzchni przemysłowych i logistycznych. To prawie tyle samo, co rok wcześniej. Polska znalazła się na drugim miejscu pod względem popytu na nieruchomości industrialne w Europie.