Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-17 12:21
AC / Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

Strefa ciszy. Mniszki z Opactwa Benedyktynek z Żarnowca potrzebują pomocy

Jak ukazać dzień z życia mniszek? Zza kraty. Oto materiał, który dotyka tego, co najistotniejsze.

Pomorze. Bałtyk. Świeże powietrze i strefa milczenia… Materiał wideo przedstawia takie miejsce, gdzie ludzie szukają wyciszenia. Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu, które w 1996 r. przeżywało 750-lecie założenia.

Jak ukazać dzień z życia mniszek? Zza kraty. Materiał, który możecie oglądać powyżej dotyka tego, co najistotniejsze, modlitwy i pracy, czyli tego, do czego wzywa sławna zasada "ora et labora". Parę minut nie opowie wszystkiego, ale zaznaczy to, co najważniejsze. Dzień zaczyna się od modlitwy i kończy na niej, jak system naczyń połączonych. Jeżeli któryś z elementów przestanie prawidłowo funkcjonować, wszystko prędzej czy później zawali się.

Możesz pomóc >>ZOBACZ<<

Materiał, który możecie zobaczyć, powstał dzięki ich życzliwości i gościnności. Ekipa Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC odwiedziła Żarnowiec i przygotowano klip. Dowiedziano się, że aktualnie siostry pragną wymienić podłogę w kaplicy, w której się modlą. Drewno kosztuje, i ten koszt przekracza możliwości wspólnoty. Musicie również mieć na uwadze, że to tylko kropla w morzu potrzeb, ponieważ prace obejmują remont skarbca, krużganków, elewacji klasztoru i jego odwodnienie, razem 1 067 500, 76 zł (40% wkładu własnego, który jest wymagany dla uzyskania dotacji). Sama podłoga w kaplicy to koszt ok. 50 000 zł.

Cała akcja "Remont stulecia SOS" trwa już blisko rok. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC również pragnie pomóc, dlatego udostępnia apel żarnowieckiego klasztoru i liczy na wasze wsparcie. Nie zawsze musi to być pomoc finansowa… jeżeli ktoś zajmuje się remontami czy też obróbką drewna, z pewnością przyda się jego rada czy też same usługi. Możliwości jest wiele, a ich granice wytyczają jedynie wyobraźnia i chęci.

źródło: Jacek Zelek, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC, tyniec.com.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-17 11:18:20
miniaturka

Pakistan: kolejny atak na katolicki kościół

Chrześcijanie Pakistanu znów stali się celem krwawego zamachu. Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych po tym, jak islamiści ostrzelali wiernych wychodzących z niedzielnej Mszy w miejscowości Kweta.
2018-04-17 11:33:11
miniaturka

Abp Jeanbart: aby w Syrii nastał pokój obce wojska muszą wyjechać

Abp Jean-Clement Jeanbart z Aleppo apeluje, aby obce wojska opuściły Syrię, bo ich obecność uniemożliwia osiągnięcie pokoju.
2018-04-17 12:00:00
miniaturka

Jubileusz kanonizacji św. Andrzeja Boboli

We wtorek 17 kwietnia Ojcowie jezuici zapraszają do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie na Mszę św. dziękczynną w związku z 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli.
2018-04-17 13:00:00
miniaturka

Jasna Góra: rozpoczyna się V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych

Alumni seminariów duchownych z Polski oraz delegacje z krajów sąsiedzkich wraz ze swoimi formatorami przybędą dziś wieczorem na Jasną Górę w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wyższych Seminariów Duchownych.
2018-04-17 13:31:20
miniaturka

Krąg Uczniów Ratzingera: relacje Kościół-państwo-społeczeństwo

Relacje Kościół-państwo i Kościół-społeczeństwo to zagadnienie, którym będą zajmować się w tym roku członkowie Kręgu Uczniów Ratzingera. Temat obrad wybrał i tym razem Benedykt XVI mając na względzie najaktualniejsze wyzwania.
2018-04-17 14:01:09
miniaturka

O. Federico Lombardi w Toruniu: prawda jest fundamentem komunikacji

Prawda jest fundamentem jakiejkolwiek komunikacji, bez prawdy komunikacja nie może istnieć – powiedział o. Federico Lombardi podczas międzynarodowej konferencji naukowej „W poszukiwaniu prawdy – od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI”.