Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-18 09:31
AC

Stop oszczerstwom wobec św. Jana Pawła II. Światowe media cytują wypowiedź KUL-u

Media na świecie cytują wypowiedź Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w której Kolegium Rektorskie wyraziło swój ból z powodu oskarżeń i oszczerstw, jakie zostały skierowane ostatnio przeciwko papieżowi. Kolegium podkreśliło, że za tezami oczerniającymi św. Jana Pawła II nie idą żadne fakty.

Autor/źródło: Zdjęcie ilustracyjne: Mazur/ Episkopat.pl

Zarówno anglojęzyczne, jak i niemieckojęzyczne media, głównie katolickie, cytują wypowiedź Kolegium Rektorskiego KUL. Podkreślają szczególnie zdanie, że Papież z Polski rozpoczął walkę z oprawcami i wprowadził zasadę „zerowej tolerancji dla pedofilii”.

Rektor i prorektorzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którego wykładowcą był św. Jan Paweł II, zaznaczyli, że z dokumentu jasno wynika, że papież został cynicznie oszukany przez McCarricka, a w działaniach Ojca Świętego nie wskazano żadnych zaniedbań i zaniechań. Kolegium przedstawiło konkretne fakty, a następnie wyraziło stanowczy sprzeciw, który skierowało do autorów fałszywych i tendencyjnych publikacji. Kolegium stwierdziło, że celem takich publikacji nie jest dobro ofiar nadużyć oraz bezwzględna ochrona dzieci i młodzieży, ale szkalowanie dobrego imienia św. Jana Pawła II i podważanie jego autorytetu.

„Pontyfikat tego papieża miał wielki wpływ na losy Kościoła, świata, Europy i Polski. Osoba, personalistyczny styl działania i zakorzenione w Ewangelii nauczanie św. Jana Pawła II są dla nas wzorem, źródłem inspiracji i drogowskazem w codziennym zmaganiu o poszanowanie godności i sakralnej nietykalności każdej osoby ludzkiej. Są wręcz najwyższym imperatywem przynaglającym do ochrony dzieci i młodzieży, czyli osób najbardziej narażonych na wykorzystywanie i różne formy manipulacji” – czytamy na stronie KUL-u.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-18 08:46:30
miniaturka

Utrzymany zakaz Mszy we Francji. Katolicy na kolanach przed drzwiami kościołów

Pomimo kolejnych protestów ze strony świeckich i starań podejmowanych przez biskupów we Francji, Msze św. z udziałem wiernych nie zostaną jeszcze przywrócone.
2020-11-18 09:23:54
miniaturka

Biskupi USA: Biden będzie wspierał działania sprzeczne z wiarą

Ze strony Joe Bidena należy się obawiać działań sprzecznych z niektórymi podstawowymi wartościami, które są drogie katolikom, jak dalsza liberalizacja aborcji, a także ograniczenie wolności religijnej i lansowania ideologii gender - twierdzi przewodniczący USCCB, abp Jose Gomez.
2020-11-18 10:14:19
miniaturka

Franciszek do młodych Polaków: naśladujcie bł. Karolinę, doceńcie cnotę czystości

Dzisiaj w Polsce przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Do jej naśladowania, doceniania wartości czystości, szacunku dla ludzkiego ciała i godności kobiety zachęcił papież Polaków podczas porannej audiencji ogólnej.
2020-11-18 10:43:47
miniaturka

Czy Jan Paweł II podzieli los Piusa XII?

Zmasowane oczernianie papieża po śmierci miało już miejsce w historii. Dotyczyło Piusa XII i jego działań w czasie drugiej wojny światowej. Za sprawą dezinformacji w powszechnej opinii z obrońcy Żydów stał się „papieżem Hitlera”. Czy z Janem Pawłem II będzie podobnie?
2020-11-18 10:59:30
miniaturka

Chrześcijanie na celowniku: niemal 600 aktów przemocy w Europie w 2019 r.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) opublikowała właśnie raport dotyczący przestępstw dokonanych z nienawiści do chrześcijan w Europie w 2019 r. Odnotowano niemal 600 przypadków takich przestępstw.
2020-11-18 12:18:47
miniaturka

Kiedy teleporada powinna być stosowana, a kiedy nie?

Przekształcenie łóżek szpitalnych na covidowe i wprowadzenie na dużą skalę teleporad ograniczają dostępność leczenia – przyznał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że zespół przy kierowanym przez niego resorcie opracował wytyczne, kiedy teleporada powinna być stosowana, a kiedy nie.