Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-27 09:38
JR / spm.org.pl

Startuje projekt #350na350. Marianie odpowiedzą na trudne pytania internautów

27 stycznia w rocznicę śmierci bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Marianów, startuje projekt #350na350, w ramach którego zakonnicy będą odpowiadali na trudne pytania Internautów. Masz pytania? Napisz!

Po co ślub kościelny, skoro jest tyle rozwodów? Dlaczego księża odmawiają niewierzącym pogrzebu? Jak dobrze przygotować dziecko, żeby Komunia św. nie była wyścigiem za prezentami?   Co nam daje bierzmowanie w życiu duchowym? Dlaczego wybrał ksiądz Marianów?  

„11 grudnia zeszłego roku Zgromadzenie Księży Marianów obchodziło 350. Urodziny. Z tej okazji chcemy Was zaprosić do naszego nowego projektu #350na350, to jest 350 pytań, na które będą odpowiadać marianie z całego świata” – mówi ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. I zachęca: „Jeżeli masz jakieś trudne pytanie, którego może do tej pory nie było okazji zadać żadnemu marianinowi, to jest to okazja, aby je przesłać, czy to pod tym filmem na YT w komentarzu, czy do nas, do Pomocników Mariańskich na adres: media.spm@marianie.pl, a my co tydzień, w kolejnych filmach, będziemy na nie odpowiadać”.  

Źródło: materiał prasowy / Pomocnicy Mariańscy
Pliki:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-27 08:42:10
miniaturka

Żadna ze szczepionek nie byłaby dopuszczona, gdyby stanowiła dla nas zagrożenie

Żadna z podawanych obecnie szczepionek przeciw COVID-19 dostępnych na rynku UE i w Wielkiej Brytanii nie powoduje namnażania wirusa SARS-CoV-2 w komórce – powiedział PAP zastępca dyrektora ds. bezpieczeństwa epidemiologicznego i środowiskowego NIZP-PZH dr hab. Rafał Gierczyński.
2021-01-27 09:16:37
miniaturka

Trzeba powiedzieć odważne „Nie” barbarzyńskiej cywilizacji śmierci

Wyrażam głęboki smutek z powodu śmierci Polaka w Plymouth. Modlę się o niebo dla niego i pociechę dla rodziny. Mówmy odważnie «NIE» barbarzyńskiej cywilizacji śmierci – napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki.
2021-01-27 09:23:36
miniaturka

Prof. Maksymowicz o śmierci Polaka w Plymouth: to było barbarzyńskie morderstwo

Nie sposób inaczej tego nazwać, jak co najmniej eutanazją. Ja bym powiedział, że to naprawdę było barbarzyńskie morderstwo – powiedział prof. Wojciech Maksymowicz, odnosząc się do śmierci Polaka w Plymouth, odłączonego wcześniej od aparatury podającej pokarm i wodę.
2021-01-27 10:19:11
miniaturka

Aborcja aż do porodu i modyfikowanie embrionów? To może być francuska rzeczywistość

We Francji trwa debata nad nową ustawą bioetyczną, która pozwala na aborcję praktycznie aż do porodu oraz wprowadza zapłodnienie in vitro dla par lesbijskich i samotnych kobiet. Zawiera też makabryczną propozycję zgody na genetyczne modyfikowanie embrionów i tworzenie chimer.
2021-01-27 10:41:03
miniaturka

Jest skarga do Trybunału Sprawiedliwości w sprawie rezolucji znieważającej Polskę!

Instytut Ordo Iuris wniósł do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę o stwierdzenie nieważności rezolucji PE dotyczącej wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. Zdaniem Ordo Iuris Parlament Europejski wykroczył poza przyznane mu kompetencje i uchwalił dokument na podstawie nierzetelnych informacji.
2021-01-27 11:14:47
miniaturka

Czy szkoły powrócą w lutym do nauki stacjonarnej?

Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.