Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-26 14:14
S. Zielińska / Anna Nowińska

Sprzątanie świata z Caritas

Niepełnosprawni z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, wezmą udział 3 października w akcji sprzątania lasu na terenie Powiatu Siedleckiego, której patronem będzie św. Franciszek z Asyżu.

Akcja rozpocznie się o godz. 11:00 w domku myśliwskim Koła Łowieckiego w Balach (Powiat Siedlecki – Gmina Mokobody). 

Na początku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Węgrowie przeprowadzi szkolenie z zasad segregacji odpadów. Następnie grupa osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów wraz z opiekunami uda się do lasu na sprzątanie, które potrwa ok. 1,5-2 godz. Po jego zakończeniu, wszyscy skierują się do strzelnicy w Balach (przy drodze nr 696), która została udostępniona przez Koło Łowieckiego „Podlasie”. Tam na wszystkich czekać będzie ognisko z kiełbaskami, przygotowane wspólnie z Panem Leśniczym z okręgu Leśnictwa Suchożebry.

Organizatorem przedsięwzięcia jest CDS WTZ w Kisielanach, a do akcji przyłączą się Warsztaty Terapii Zajęciowej z Siedlec i Skórca, przy współpracy Nadleśnictwa w Siedlcach, w tym Leśnictwa Suchożebry, PGK w Węgrowie oraz Koła Łowieckiego „Podlasie”.

Kontakt: Urszula Pietrasik, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach, tel. 514-580-282.


Źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-26 12:56:09
miniaturka

Wybory 380. Zebrania Plenarnego Episkopatu

Podczas obrad, które trwają w Płocku, biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu. Powołali m.in. Radę Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kolejnej kadencji, zatwierdzili też aktualny skład Rady ds. Ekumenizmu i Rady ds. Rodziny.
2018-09-26 13:33:23
miniaturka

Rekolekcje o sztuce słuchania siebie, bliźniego i Boga

„O sztuce słuchania. Jak słuchać Boga, siebie samego i bliźnich?” to rekolekcje, które w dniach 5-7 października odbędą się w jezuickim ośrodku rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach.
2018-09-26 13:52:18
miniaturka

"Biblia Audio" ukończona - powstało 113 godzin nagrania

Realizator "Biblii Audio" Krzysztof Czeczot zapoznał biskupów obradujących na zebraniu plenarnym w Płocku z ukończonym właśnie niezwykłym projektem - słuchowiskiem radiowym opartym na Biblii Tysiąclecia.
2018-09-26 14:48:26
miniaturka

Ks. Parafiniuk: młodzi oczekują duszpasterstwa obecności

Ankiety przedsynodalne pokazują wyraźnie, że młodzi potrzebują dziś duszpasterstwa obecności. Młodzież chce, by ksiądz był dla nich dostępny - powiedział w rozmowie z KAI ks. Emil Parafiniuk.
2018-09-26 15:17:36
miniaturka

U cystersów rusza jesienna edycja „Rozmów o wierze przy kominku”

Trudne, wręcz kontrowersyjne tematy z życia Kościoła, np. o celibacie, władzy, pieniądzach, ale i o owocach działania Ducha Świętego i Księdze Hioba, będą poruszane podczas piątkowych wieczornych spotkań w Jędrzejowie.
2018-09-26 15:49:31
miniaturka

Bp Solarczyk: lekcja religii jest częścią misji Kościoła

Lekcja religii jest jednym z elementów nauczycielskiej misji Kościoła - przypomniał w rozmowie z KAI bp Marek Solarczyk, jeden z czterech przedstawicieli polskiego Episkopatu na zbliżający się synod biskupów o młodzieży.