Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-09-02 16:57
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Sprawozdanie z działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych na zebraniu KEP

W dniach 27- 29 czerwca 2020 r. na Jasnej Górze odbyło się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

Zebranie Plenarne KEP
Autor/źródło: episkopat.pl

Podczas zebrania Kościelny Inspektor Ochrony Danych przedłożył Konferencji Episkopatu Polski sprawozdanie ze swojej rocznej działalności. Stanowi to realizację zadania określonego art. 39 Dekretu Ogólnego KEP o ochronie danych osobowych z dnia 13 marca 2018 r.

Podczas wystąpienia ks. Piotr Kroczek podsumował roczne działania Kościelnego Inspektora Ochrony Danych oraz stan systemu ochrony danych osobowych w Kościele. Nakreślił także planowane działania na najbliższy czas. Przedstawił także wyzwania dla systemu ochrony danych osobowych w Kościele katolickim w związku z trwającym stanem epidemii oraz działania, które podjął w celu podwyższenia standardu ochrony danych osobowych w podmiotach kościelnych.

W swoim wystąpieniu prelegent przedstawił główne obszary, które planowo pozostawały w optyce zainteresowania KIOD do czerwca 2020 r. W minionym roku KIOD kontynuował szeroko prowadzoną działalność polegającą na upowszechnianiu wiedzy o ochronie danych osobowych oraz doradzaniu administratorom danych i podmiotom przetwarzającym. Jednocześnie KIOD rozpoczął uprzednio zapowiadane kontrole zgodności przetwarzania danych osobowych. Kontrole kontynuowane będą w kolejnych latach i obejmować będą różne przestrzenie przetwarzania danych w ramach statutowej działalności Kościoła katolickiego w Polsce.

Sprawozdanie z działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych zostanie opublikowane w „Aktach Konferencji Episkopatu Polski”.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: kep, Zebranie plenarne, dane osobowe, RODO, KIOD, ochrona danych