Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-02 16:57
Kościelny Inspektor Ochrony Danych

Sprawozdanie z działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych na zebraniu KEP

W dniach 27- 29 czerwca 2020 r. na Jasnej Górze odbyło się zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski.

Zebranie Plenarne KEP
Autor/źródło: episkopat.pl

Podczas zebrania Kościelny Inspektor Ochrony Danych przedłożył Konferencji Episkopatu Polski sprawozdanie ze swojej rocznej działalności. Stanowi to realizację zadania określonego art. 39 Dekretu Ogólnego KEP o ochronie danych osobowych z dnia 13 marca 2018 r.

Podczas wystąpienia ks. Piotr Kroczek podsumował roczne działania Kościelnego Inspektora Ochrony Danych oraz stan systemu ochrony danych osobowych w Kościele. Nakreślił także planowane działania na najbliższy czas. Przedstawił także wyzwania dla systemu ochrony danych osobowych w Kościele katolickim w związku z trwającym stanem epidemii oraz działania, które podjął w celu podwyższenia standardu ochrony danych osobowych w podmiotach kościelnych.

W swoim wystąpieniu prelegent przedstawił główne obszary, które planowo pozostawały w optyce zainteresowania KIOD do czerwca 2020 r. W minionym roku KIOD kontynuował szeroko prowadzoną działalność polegającą na upowszechnianiu wiedzy o ochronie danych osobowych oraz doradzaniu administratorom danych i podmiotom przetwarzającym. Jednocześnie KIOD rozpoczął uprzednio zapowiadane kontrole zgodności przetwarzania danych osobowych. Kontrole kontynuowane będą w kolejnych latach i obejmować będą różne przestrzenie przetwarzania danych w ramach statutowej działalności Kościoła katolickiego w Polsce.

Sprawozdanie z działalności Kościelnego Inspektora Ochrony Danych zostanie opublikowane w „Aktach Konferencji Episkopatu Polski”.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-09-02 11:36:10
miniaturka

Lublin: bogaty program VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej

Debaty, wykłady, koncerty, projekcja filmu "Zieja" i wspólna modlitwa złożą się na bogaty program wydarzeń, które towarzyszyć będą rozpoczynającemu się 15 października w Lublinie VI Kongresowi Kultury Chrześcijańskiej. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: "Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”.
2020-09-02 12:21:53
miniaturka

Bp Wróbel wyjaśnia nieporozumienia dotyczące terapii osób LGBT+

Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ws. dokumentu LGBT+: Propozycja terapii dotyczy osób, które o nią proszą
2020-09-02 13:32:44
miniaturka

Przygotowanie dzieci do sakramentu pokuty i Pierwszej Komunii Świętej

Podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, uchwałą 43/386/2020 z dnia 29 sierpnia, biskupi polscy zatwierdzili Wskazania dotyczące przygotowania dzieci do przyjęcia i przeżycia sakramentu pokuty oraz Pierwszej Komunii Świętej.
2020-09-03 06:14:54
miniaturka

Dostęp do wody pitnej nie dla wszystkich?

Woda - niezbędny do przeżycia dar Stwórcy systematycznie staje się coraz trudniej dostępna. Co gorsza, używana jest jako broń w wojnie oraz wykorzystywana do przejęcia kontroli nad słabszymi.
2020-09-03 07:18:26
miniaturka

Muzeum Narodowe w Krakowie: Zygmunt II August – władca i bibliofil

1 września w Sali Bibliotecznej Muzeum Książąt Czartoryskich otwarta została wystawa „Zygmunt II August – władca i bibliofil”. W 500-letnią rocznicę urodzin króla Muzeum Narodowe w Krakowie pragnie zwrócić uwagę na szczególną pasję władcy jaką było gromadzenie ksiąg.
2020-09-03 07:31:22
miniaturka

„1920. Cud Wisły” - wprowadzenie do wystawy

MNK zaprasza na krótkie wprowadzenia do wystawy „1920. Cud Wisły” poświęconej setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.