Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-07 10:02
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

Spotkanie ze św. Mikołajem w Sanktuarium w Lutogniewie

6. grudnia Święty Mikołaj nawiedził podczas rorat sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Spotkał tu oczywiście sporo dzieci,którym rozdał drobne upominki.

Roraty i spotkanie ze św. Mikołajem w sanktuarium w Lutogniewie
Autor/źródło: Ks. Łukasz Żurawski

Przeżywamy niezwykły czas -Adwent. To czas czuwania, prostowania dróg, przemiany życia. W kościołach sprawowane są Msze święte roratnie. Mają one pomóc nam w przygotowaniu się na dzień pamiątki przyjścia na świat w Betlejemskiej Grocie. W tych Mszach Świętych szczególnie licznie uczestniczą dzieci. Przychodzą na nie z lampionami, które mają rozświetlać mrok. W Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie roraty odbywają się o godz. 17.00. Na ten szczególny adwentowy czas została przygotowana piękna dekoracja.

 W ten adwentowy czas wpisuje się także wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Kochają tego Świętego i modlą się chętnie do niego nie tylko dzieci, ale dorośli. Zasłynął bowiem z wielkiej szczodrobliwości wobec potrzebujących. Pamiętał także o dzieciach z Lutogniewskiej parafii. Warto tu dodać, że  sanktuarium pojawił się nie jakiś krasnal przebrany w czerwony strój, rozdający upominki, ale właśnie św. Mikołaj Biskup w mitrze i z pastorałem w ręku. Porozmawiał z dziećmi, dowiedział się czy są grzeczne. Potwierdziła to także ks.proboszcz Łukasz Żurawski. Jak się można niejednokrotnie przekonać dzieci z Lutogniewskiej parafii chętnie uczęszczają do kościoła  uczestnicząc w  Mszach Świętych i różnych nabożeństwach otrzymały od Świętego Mikołaja słodkie upominki. Spotkanie ze św. Biskupem Myry upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. A potem św. Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, bo wiele dzieci w tym dniu czeka na niego.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy