Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-25 08:44
ks. Tomasz KOPICZKO

Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Od 22 września, przez trzy dni miało miejsce spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych z całej Polski

Odbyło się ono w domu rekolekcyjnym Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Patronat nad spotkaniem objęła Komisja Wychowania Katolickiego KEP oraz Wydawnictwo Jedność.

Głównym tematem była refleksja nad wsparciem katechetycznym w czasie okresu pandemii. Centralnym punktem były referaty wygłoszone przez zaproszonych gości oraz dyskusja nad podjętym zagadnieniem. Ks. Marek Dziewiecki, autor wielu książek z dziedziny psychologii wychowawczej oraz specjalista przygotowania do życia w rodzinie, a także dyrektor radomskiego telefonu zaufania wygłosił referat na temat: Towarzyszenie katechizowanym w czasie pandemii. Znany dziennikarz i publicysta Rafał Porzeziński wygłosił natomiast referat na temat: Wsparcie rodziców katechizowanych w czasie pandemii. Obaj prelegenci podkreślali potrzebę zaangażowania całej wspólnoty Kościoła oraz konieczność otwartości i miłości względem osób młodych. Kluczowa wydaje się podstawa zaufania oraz pozytywnego spojrzenia na świat.

Spotkanie dyrektorów wydziałów katechetycznych było także okazją do wspólnej modlitwy. W kieleckim sanktuarium świętego Józefa ks. bp Wojciech Osial – przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, wraz z modlącymi się kapłanami, zawierzył całą posługę katechetyczną Kościoła w Polsce opiece świętego Józefa.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-24 21:59:12
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej

Z radością chcemy Was poinformować, że po wakacyjnej przerwie wracamy do spotkań w ramach Kongresu Młodzieży Polonijnej online! Najbliższa edycja KMP odbędzie się 16 października. Spotkanie to przebiegać będzie pod hasłem „Być patriotą”. Temat związany z miłością Ojczyzny wydaje się być zawsze aktualny, zwłaszcza dla żyjących poza granicami ojczystego kraju. Czy można być patriotą na emigracji? Serdecznie zapraszamy!
2021-09-25 08:47:15
miniaturka

Synod plenarny w Australii: „szukamy nowej drogi”

Z początkiem października rozpocznie się w Adelajdzie piąty Synod plenarny Kościoła katolickiego w Australii. Jego celem jest przygotowanie katolików w tym kraju do nowego sposobu przeżywania wspólnoty Kościoła i sposobów działania w czasach ogólnoświatowych przemian.
2021-09-25 08:52:26
miniaturka

Papież do francuskich biskupów o „Traditionis custodes” i problemach duszpasterskich

Podczas spotkania z drugą grupą francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limines, Papież mówił m.in. o praktycznych zasadach wprowadzania w życie motu proprio „Traditionis custodes”, wskazując, że w dużej mierze zależą one od samych biskupów
2021-09-25 09:18:59
miniaturka

Wiceszef MSZ: rozmowy z Czechami w sprawie Turowa będą kontynuowane

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział po zakończonej w piątek w Pradze rundzie rokowań z Czechami w sprawie kopalni Turów, że osiągnięto pewien postęp.
2021-09-25 09:56:43
miniaturka

USA: Floryda wprowadziła „teksański wzorzec” zakazu aborcji

Stan Floryda wprowadził 22 września prawo zakazujące przerywania ciąży, które jest oparte na „wzorcu teksańskim”. Oznacza to, że nie wolno dokonać aborcji od chwili, gdy można rozpoznać aktywność serca (płodu)
2021-09-25 09:57:48
miniaturka

Zmarł kard. Urosa Savino, był chory na koronawirusa

W wieku 79 lat zmarł wenezuelski kard. Jorge Liberato Urosa Savino. Od połowy sierpnia był hospitalizowany z powodu koronawirusa. Ostatnie tygodnie spędził na intensywnej terapii. Przed śmiercią napisał do wiernych swój ostatni list, w którym dziękował Bogu za kapłaństwo.