Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-07 11:56
S. Zielińska / Salve TV

Spotkaliśmy Żywego Boga

Czy można być szczęśliwym z Bogiem, pomimo trudnego dzieciństwa? Czym jest konferencja Serce Dawida? Co to znaczy spotkać żywego Boga?

- Konferencja to miejsce spotkania z Panem Bogiem. Na te dwie doby zamieniamy warszawską halę Expo w namiot słuchania Słowa Bożego - mówił Maciej Wolski.

- Jan Paweł II, który miał taką proroczą intuicję mówił, że potrzebujemy nowej ewangelizacji, wyjścia z Chrystusem na zewnątrz, do przestrzeni świeckiej, po to, by spotkać ludzi, zaprosić.

- Podczas modlitwy uwielbieniowej była tak mocno odczuwana obecność Boża, że uklęknęłam i płakałam jak małe dziecko. To było osobiste doświadczenie Bożej miłości. Przeogromnej - opowiadała Dorota Wolska.

- Na mojej drodze spotkałem ludzi, którzy poznali Jezusa osobiście. Widzę, jak ten element jest istotny. Bez świadectwa drugiej osoby nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem. Wszystko zaczęło się na pielgrzymce do Częstochowy. Byłem wtedy praktykującym katolikiem, ale moja wiara była taka tradycyjna. Widziałem coś bardzo autentycznego w przeżywaniu tych ludzi z pielgrzymki. W moim sercu powstała tęsknota. Jak szedłem te 13 dni wołałem w moim sercu do Pana Boga "jeżeli jesteś żywy, mogę cię doświadczać, to proszę cię udziel mi swojej łaski". Pan Bóg odpowiedział dosyć szybko - mówił Maciek.

- Spotkałam Boga wielokrotnie. Wychowałam się w trudnym domu i miałam trudne dzieciństwo. Zawsze gdy było mi ciężko, to brałam gitarę i śpiewałam. Były to modlitwy do Boga. Potem próbowałam znaleźć zaspokojenie swojego bólu w innych miejscach. Bóg się o mnie upominał. To jest miliony razy spotkań - tłumaczyła Dorota.

- Nie ma takiego złamania na ziemi, którego Bóg nie mógłby dotknąć. Nie mógłby dać nadziei, nie mógłby uleczyć. Za każdym razem kiedy myślę o moich ranach, to widzę Boga, który całuje to miejsce - podkreślała.


***

Konferencja Serce Dawida pod hasłem: "Będziecie moimi synami" odbędzie się w warszawskiej hali Expo XXI w dniach 13-14.10.2018 r. Poprzedzi ją Forum Liderów 12.10.2018 r.

WIĘCEJ: www.24-7.org.plŹródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Warszawa, ewangelizacja, konferencja, świadectwo, hala EXPO XXI, Serce Dawida, modlitwa uwielbienia