Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-10-20 18:43
S. Zielińska / BP KEP

Spotkali się odpowiedzialni za życie konsekrowane w diecezjach

Sposób realizacji programu na nowy rok duszpasterski, a także refleksja nad dokumentem „Młode wino, nowe bukłaki” były przedmiotem spotkania osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w polskich diecezjach.

Autor/źródło: Flickr / Episkopat News

Spotkanie miało miejsce 20 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

– To jest bardzo ważne, że spotykamy się, że tworzymy wspólnotę Kościoła i wspólnie pochylamy się nad tym, czym żyje Kościół – mówił o obradach bp Jacek Kiciński, nowy przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. W funkcji przewodniczącego w takim spotkaniu wziął udział po raz pierwszy. Zanim został biskupem sam był wikariuszem biskupim odpowiedzialnym w diecezji za życie konsekrowane.

Przedmiotem dzisiejszych obrad była realizacja programu Kościoła na nowy rok duszpasterski, który będzie przebiegał pod hasłem: „Napełnieni Duchem Świętym” oraz najnowszy dokument Kościoła o życiu konsekrowanym „Młode wino, nowe bukłaki”. – To dokument bardzo ważny, który jest podsumowaniem Roku Życia Konsekrowanego i zawiera wiele ważnych wskazań – wyjaśnił bp Kiciński. – Wracamy do źródeł, wracamy do Ewangelii, potrzeba nam nawrócenia, potrzeba nam otwarcia, potrzeba nam wrócić do tego, co Jezus nam mówi w Ewangelii – powiedział o najważniejszym przesłaniu dokumentu.

W spotkaniu, które odbywa się co roku jesienią wzięli udział wikariusze biskupi, referentki zakonne i delegaci Konferencji Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Zakonnych. Po jego zakończeniu obradowała Komisja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

BP KEP, episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: życie konsekrowane, bp Jacek Kiciński