Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-30 13:42
S. Zielińska / BP KEP

Spotkała się Rada KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego

Projekt Kongresu Kultury i edukacja przyszłych księży to najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania Rady KEP ds. Kultury i Dziedzictwa Kulturowego.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Spotkanie miało miejsce w poniedziałek, 29 października, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Obradom przewodniczył bp Michał Janocha.

„Powszechna epidemia kiczu sprawia, że mówimy Odwieczną Prawdę i głosimy Dobro językiem pozbawionym Piękna” – powiedział bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej i przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego po zakończeniu spotkania tego gremium. Bp Janocha podkreślił potrzebę edukacji księży w zakresie kultury i sztuki oraz kształtowania ich wrażliwości estetycznej.

Jak zrelacjonował, podczas obrad omawiano plany zorganizowania Kongresu Kultury, który miałby odbyć się w przyszłym roku. Bp Janocha poinformował też, że Stowarzyszenie Muzeów i Skarbców Kościelnych Ars Sacra uzyskało osobowość prawną.


Wypowiedzi bp. Michała Janochy o spotkaniu Rady KEP ds Kultury można posłuchać na stronie episkopat.pl oraz twitter.com/EpiskopatNews

Źródło: BP KEP

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-30 12:48:40
miniaturka

Papież: u nas Polacy zostali przyjęci bardzo dobrze

Stolica Apostolska opublikowała zapis rozmowy Ojca Świętego ze skalabrynianami. Oprócz przekazanego im przemówienia Papież odpowiadał również na pytania zakonników pracujących wśród migrantów.
2018-10-30 12:59:56
miniaturka

Ochrona danych w Kościele. Relacja ze szkolenia dla inspektorów ochrony danych

W dniach 25–27 października 2018 r. w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym "Księżówka" w Zakopanem odbyło się szkolenie dla inspektorów ochrony danych podmiotów kościelnych.
2018-10-30 13:21:19
miniaturka

Trwa 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej

"Idźcie!" - to hasło łączy ludzi różnych wyznań, którzy chcą razem pielgrzymować w intencji ochrony klimatu i przyrody. 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej jest już w drodze.
2018-10-30 14:12:17
miniaturka

Po 100- leciu konsekracji fary w Mikstacie… Cotygodniowe nabożeństwo do Trójcy Świętej

Od dziś, w każdy wtorek, w mikstackiej parafii odprawiane będzie specjalne nabożeństwo do Trójcy Przenajświętszej. Ta inicjatywa duszpasterska to owoc uroczystości 100- lecia konsekracji fary.
2018-10-30 14:14:54
miniaturka

„Prymas Hlond” – w poniedziałek spektakl TVP

Sztuka przybliża najważniejsze momenty z emigracyjnego życia Kardynała - od wybuchu II wojny światowej, aż do powrotu do Polski w lipcu 1945 roku.
2018-10-30 14:41:08
miniaturka

Ojcowie Synodalni z Polski podsumowali Synod

Dokument końcowy Synodu i odniesienia w nim do św. Jana Pawła II były tematem briefingu podsumowującego XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów o młodzieży. Co mówili nasi Ojcowie Synodalni?