Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-08 08:40
AC / PAP

Sondaż dla wPolityce.pl: rośnie gotowość do szczepienia się na COVID-19

Wśród Polaków rośnie gotowość do szczepienia się na COVID-19; przybywa zwolenników, ubywa sceptyków – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Chęć zaszczepienia się deklaruje 44 proc. badanych; sceptycyzm wobec szczepienia deklaruje 36 proc.

Autor/źródło: PAP

Z sondażu wynika, że chęć zaszczepienia się deklaruje w sumie 44 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3 punkty w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia i aż o 11 punktów w odniesieniu do badania z połowy grudnia.

Sceptycyzm wobec szczepienia deklaruje 36 proc. badanych, to o 3 punkty procentowe mniej niż tydzień temu, a w odniesieniu do badania z połowy grudnia – o 8 punktów mniej.

Liczba osób, które odpowiadają "trudno powiedzieć" - utrzymuje się na stałym poziomie i wynosi 20 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków wynoszącej 1090 osób w dniach od 1 do 5 stycznia 2021 r.

źródło: mzd/ mrr/ PAP

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-07 14:21:32
miniaturka

Holy graffiti - inicjały Trzech Króli na drzwiach angielskich domów

Popularny w Polsce zwyczaj był – jak się okazuje – zupełnie nieznany na Wyspach Brytyjskich. Pojawił się tam rok temu, a teraz, w dobie pandemii, stał się hitem.
2021-01-07 15:22:03
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

„Dajcie im jeść” oznacza, że mają rozdzielić dary Boże, które nie są ich własnością ani zasługą. Rolą uczniów jest być przekaźnikami. Ale jest to piękne zadanie – nakarmić głodnych, być współpracownikami samego Boga, który obdarowuje ludzi swą miłością.
2021-01-07 15:31:53
miniaturka

Ordo Iuris interweniuje w ONZ ws. Polaka zagrożonego eutanazją

Angielski szpital zdecydował o wykorzystaniu organów Polaka, który w listopadzie ubiegłego roku przeszedł zawał serca. Stało się tak, pomimo że pozostaje on w stanie minimalnej świadomości. Instytut Ordo Iuris zażądał w tej sprawie decyzji tymczasowej od Komitetu ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ.
2021-01-08 08:53:36
miniaturka

Obecność na giełdzie tańsza nawet o 90 proc.

Do 20 stycznia spółki notowane na głównym parkiecie GPW i rynku NewConnect mogą składać wnioski o obniżenie opłat rocznych za notowanie akcji w 2021 roku. W przypadku utraty przychodów powyżej 50 proc. należność ta może zostać obniżona nawet o 90 proc.
2021-01-08 10:21:37
miniaturka

Pfizer: nasza szczepionka jest skuteczna przeciwko mutacjom koronawirusa

Szczepionka przeciwko COVID-19, opracowana przez amerykański koncern Pfizer i niemiecką firmę BioNTech jest też skuteczna wobec niedawno odkrytych w Wielkiej Brytanii i RPA mutacji koronawirusa – zapewniło kierownictwo koncernu w oparciu o wstępne studium badawcze.
2021-01-08 10:51:28
miniaturka

Ziemia kręci się coraz szybciej. Co to oznacza?

Nowe badanie wykazały, że nasza planeta kręci się wokół własnej osi coraz szybciej. W ubiegłym roku było aż 28 rekordowo krótkich dni. Ziemia obraca się obecnie szybciej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 50 lat! Czy wkrótce będą odejmowane sekundy?