Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-02 09:49
nc / dm / Soli Deo

Soli Deo inauguruje nowy rok akademicki

Studenckie stowarzyszenie "Soli Deo", działające w Warszawie i Poznaniu, zaprasza na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020.

Autor/źródło: Za zgodą organizatorów

Publikujemy zaproszenie Pani Rzecznik ASK Soli Deo:

"Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo ma zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020.
Uroczystość odbędzie się w sobotę 12 października 2019 r. o godzinie 19.30 w Holu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Przed uroczystością, o godzinie 18:00, w Archikatedrze Warszawskiej odbędzie się msza inauguracyjna w intencji Stowarzyszenia.
W Inauguracji mogą wziąć udział Członkowie ASK Soli Deo, osoby chcące wstąpić do Soli Deo, Absolwenci Stowarzyszenia oraz inni zaproszeni goście.

Więcej informacji na temat uroczystości można znaleźć na profilu na Facebook'u ASK Soli Deo lub na wydarzeniu."

"Soli Deo" jest stowarzyszeniem, które skupia członków, chcących przepajać i udoskonalać duchem ewangelicznym porządek doczesny, dając w ten sposób szczególne świadectwo Chrystusowi. Zasadniczą misją Stowarzyszenia jest działanie w środowisku akademickim i dzielenie się z innymi studentami radością wypływającą z Ewangelii, zgodnie z nauczaniem Magisterium Kościoła Katolickiego.

Źródło: Informacja Rzecznika Prasowego ASK Soli Deo

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-02 08:53:25
miniaturka

Ks. Cervellera: misjom grozi utrata tożsamości

Kościół był i pozostaje misyjny. Misja należy do jego istoty - przypomina ks. Bernardo Cervellera, dyrektor misyjnej agencji informacyjnej AsiaNews. Jednak misyjne posłanie ma swoje zagrożenia.
2019-10-02 09:17:57
miniaturka

800-lecie spotkania św. Franciszka z Asyżu z sułtanem Egiptu

Wczoraj w Kustodii Ziemi Świętej rozpoczęły się obchody szczególnej rocznicy spotkania św. Franciszka z sułtanem Malikiem al-Kamilem. Tamto wydarzenie sprzed wieków do dziś świadczy, że Ewangelia jest przesłaniem pokoju.
2019-10-02 09:21:38
miniaturka

Dlaczego powinniśmy się modlić do aniołów?

Kościół w pierwszych wiekach chrześcijaństwa był sceptyczny wobec kultu aniołów. Co się zatem zmieniło na przestrzeni kolejnych setek lat? Dlaczego powinniśmy dzisiaj modlić się o wsparcie ze strony „duchów niebieskich”?
2019-10-02 10:08:56
miniaturka

Papież na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Wczorajszymi nieszporami w Bazylice św. Piotra rozpoczął się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W trakcie liturgii Ojciec Święty wygłosił słowo na rozpoczęcie tego szczególnego czasu w Kościele.
2019-10-02 10:23:11
miniaturka

Caritas pamięta o seniorach

Seniorzy są wśród nas. Często w samotności przeżywają problemy finansowe i zdrowotne. Caritas nie pozostaje obojętna na ich ciche cierpienie, dlatego oferuje wsparcie w postaci wielu programów pomocowych.
2019-10-02 10:56:08
miniaturka

Próba podpalenia katedry w Meksyku

Radykalne feministki chciały podpalić Katedrę Wniebowzięcia NMP w Meksyku. Do próby zniszczenia świątyni doszło podczas marszu pro-aborcyjnego. Jednak stołeczna katedra ocalała, dzięki mobilizacji wiernych i szybkiej reakcji władz.